Badelj opet loš

Ivica Olić zabio u Bundesligi nakon 854 minute posta!

Nogometaši Wolfsburga teško su poraženi u sklopu 24. kola njemačke Bundeslige na svom travnjaku od Schalkea 04. Gosti su slavili s 4-1, a jedini je pogodak za domaćine postigao naš Ivica Olić...

Trebalo je hrvatskom reprezentativcu 854 minute da ponovno zabije pogodak u Bundesligi. Naime, posljednji gol je bivši igrač Bayerna zabio u listopadu 2012. godine!

No, na njegovu žalost, taj pogodak nije ni najmanje utjecao na konačnog pobjednika susreta, s obzirom da je Schalke u svojim redovima imao daleko raspoloženije igrače. Julian Draxler zabijao je za dva vodstva Schalkea (1-0, 2-1), dok su Jefferson Farfan i Klaas Jan Huntelaar dovršili posao za goste.

Olić, koji je pogodak postigao glavom nakon ubacivanja Jana Polaka, je odradio svih 90 minuta na travnjaku, dok je drugi Hrvat u Wolfsburgu, Ivan Perišić, zaigrao od 67. umjesto Josue.

Veznjak HSV-a Milan Badelj odigrao je još jednu slabu utakmicu za svoj klub, koji je pred svojim navijačima podijelio bodove (1-1) s posljednjom momčadi prvenstvene ljestvice - Greuther Fürthom. Badelj je zamijenjen u 57. minuti susreta, dok Ivo Iličević nije ni konkurirao za sastav.

Od ostalih rezultata spomenimo da je aktualni prvak Borussia Dortmund s 3-1 slavio protiv Hannovera, te da je dva pogotka za žuto-crne postigao čovjek "na odlasku" - Robert Lewandowski. Naime, klub iz Dortmunda je u četvrtak objavio vijest da Poljak neće produljiti svoj boravak u Borussiji. Treći gol za Dortmundžane postigao je Poljakov nasljednik u napadu - Julian Schieber.

Recimo i da je Mateo Pavlović poraz svog Werdera kod kuće od Augsburga 1-0 odgledao s klupe za pričuve.(TS)