Kup kralja

Ispao Bilićev Sporting iz Gijona, petarda Reala

Nogometaši Sportinga nisu uspjeli u uzvratnom ogledu, kao domaćini, sačuvati pogodak prednosti stečen u prvoj utakmici kod Mallorce. Izgubili su doma s 2-0, u uzvratu šesnaestine finala španjolskoga Kupa kralja...

Hrvatski nogometaš Mate Bilić je igrao do 84. minute, ali niti on, niti nitko drugi iz domaće momčadi nije uspio postići pogodak, te je utorak označio kraj njihovog puta u domaćem Kupu. Mallorca je anulirala gol zaostatka u 19. minuti kada im je autogolom pomogao domaći igrač Menendez. Pogodak definitivne odluke je postigao Nsue dvadeset minuta prije kraja.

U izmiješanoj momčadi, bez nekoliko najvećih zvijezda, Real je u Madridu pobijedio trećeligaša Ponferradinu sa 5-1. Dvostruki je strijelac bio Jose Callejon, a recimo da je jednom strijelac za Mourinhovu momčad bio i Turčin Sahin.

U Barceloni se dogodila golijada nakon 0-0 u prvoj utakmici. Espanyol je pobijedio drugoligaša Celtu iz Viga s 4-2, a utakmicu su, inače, i jedni i drugi završili s jednim igračem manje.

Kup kralja, šesnaestina finala (uzvratne utakmice):

Sporting Gijon - Mallorca 0-2, prva utakmica 1-0 (Menendez 19-ag, Nsue 70)

Real Madrid - Poferradina 5-1, 2-0 (Callejon 25, 88, Sahin 44, Varane 49, Sanmartin 79 / Acoran 54)

Espanyol - Celta 4-2, 0-0 (Weiss 31, Alvaro 49, Mattioni 58, Sergio Garcia 68 / Rodriguez 63, 90+2)

Sevilla - San Roque (kasnije, 1-0)