Serie A

Inter uvjerljiv kod Udinesea, Verona nastavila niz

Bez Matea Kovačića Inter je slavio na gostovanju kod Udinesea 3-0 u utakmici 11. kola talijanskog nogometnog prvenstva...

Trener "nerazzurra" Walter Mazzarri odlučio je Kovačića ostaviti na klupi svih 90 minuta, a ista je sudbina snašla i hrvatskog vratara Udinesea Ivana Kelavu.

Inter je susret prelomio u prvom poluvremenu, kada su Rodrigo Palacio i Andrea Ranocchia zatresli mrežu Željka Brkića u razmaku od samo četiri minute. Obojica su zabili nakon prekida, Palacio glavom na dodavanje Saphira Taidera, a Ranocchia nogom na asistenciju Estebana Cambiassa.

Konačnih 3-0 postavio je su sudačkoj nadoknadi Ricardo Alvarez na dodavanje Palacija.

Udinese 0-3 Inter (All Goals) ourmatch.net by ourmatch

Hellas Verona je petu pobjedu u isto toliko domaćih utakmica ostvarila protiv Cagliarija s 2-1 golovima Luce Tonija i Boška Jankovića, dok je Sassuolo došao do prve gostujuće pobjede sezone protiv Sampdorije sa 4-3. Junak gostiju bio je Domenico Berardi koji je upisao hat-trick, a valja reći da je dva gola zabio s bijele točke. Isto tako treba reći da je Sampdoria od 51. minute igrala bez isključenoga Andree Coste.

Genoa bez Šime Vrsaljka iznenađujuće je slavila u gostima kod Lazija 2-0 golovima Juraja Kučke i Alberta Gilardina, dok je Atalanta Marka Livaje izgubila na gostovanju kod Livorna 1-0. Jedini je gol u tom susretu zabio Paulo Sergio Betanin, a Atalanta je već od 34. minute igrala bez pocrvenjelog Carlosa Carmone.

Upravo zbog toga igru je prijevremeno napustio hrvatski napadač Livaja kojeg je trener povukao iz igre već u 39. minuti. (TS)

Serie A, 11. kolo:

Livorno - Atalanta 1-0 (Betanin 11)

Hellas Verona - Cagliari 2-1 (Toni 8, Janković 57)

Lazio - Genoa 0-2 (Jucka 60, Gilardino 72-11m)

Sampdoria - Sassuolo 3-4 (Pozzi 19, Eder 65, De Silvestri 81 / Berardi 49, 52-11m, 88-11m, Flores 63)

Udinese - Inter 0-3 (Palacio 25, Ranocchia 30, Alvarez 90+1)