Vrijedni bodovi 'nerazzurra'

Inter u završnici uzeo tri boda, Kovačić pokrenuo akciju za pogodak

Nogometaši milanskog Intera upisali su vrijedna tri boda u domaćem susretu 33. kola Serie A protiv Parme. Bilo je minimalnih 1-0 za "nerazzurre"...

Izranjavani Inter, koji je u ovaj susret ušao bez ozlijeđenih Rodriga Palacija, Antonija Cassana, Diega Milita, Waltera Gargana, Yuta Nagatoma, Ibrahima Mbaye, Gabyja Mudingayija, Joela Obija, Dejana Stankovića, Freddyja Guarina i Estebana Cambiassa, upisao je tri bod protiv solidne Parme, iako je tijekom gotovo cijelog susreta igrao podređeniju ulogu.

Parma je prednjačila u posjedu lopte, udarcima prema golu i kornerima, a Slovenac Samir Handanovič bio je jedini razlog zbog kojeg Inter na odmor nije otišao sa zaostatkom. U nastavku su se snage na terenu malo ujednačile, a Inter je to iskoristio za postizanje pogotka u 82. minuti.

Tommaso Rocchi iskoristio je asistenciju Jonathana i zabio svoj drugi pogodak u dresu Intera. Mateo Kovačić je odigrao svih 90 minuta kod domaćina te ujedno pokrenuo akciju za pogodak Rocchija.

Inter je pobjedom preskočio Lazio i Udinese, pa čak i Romu (možda privremeno), te zasjeo na peto mjesto ligaške ljestvice Serie A, posljednje koje dogodine vodi u Europa ligu. (TS)