Festival promašaja

Inter spretno i sretno do tri boda protiv Napolija

U posljednjoj nedjeljnoj utakmici 16. kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je na San Siru s(p)retno savladao Napoli 2-1...

Poveo je Inter 2-0 u prvom poluvremenu golovima Fredyja Guarina i Diega Milita, a bili su to "nerazzurrima" jedina dva udarca prema suparničkim vratima koja su uputili u tom periodu. U 8. minuti Kolumbijac Fredy Guarin zabio je svoj treći ovosezonski ligaški gol nakon asistencije Antonija Cassana. Pucao je iskosa s desne strane šesnaesterca u bliži donji kut.

Kod drugog Interovog gola iz 39. minute Guarin je asistirao Militu, a argentinski se napadač udhrvao naletima suparničkog braniča i postigao svoj osmi ovosezonski gol.

INT 1-0 NAP ourmatch.net by ourmatch

Napoli je unatoč dvama primljenim golovima bio dominantna momčad na travnjaku, a njihova se bolja igra nastavila i u nastavku. Istu su konačno okrunili golom u 54. minuti, a zabio je njihov najbolji napadač Edinson Cavani iz neposredne blizine iz akcije u kojoj je prethodno Goran Pandev pogodio gredu.

Cavaniju je postignuti gol bio 11. ovosezonski i drugi je strijelac lige iza Milanovog napadača Stephana El Shaarawyja (13 golova).

INT 2-0 NAP ourmatch.net by ourmatch

Napoli je do kraja susreta stvarao prilike, a Inter se grčevito branio. Međutim Napolitanci nikako nisu uspjevali zabiti. Koliko je gostujući sastav bio bolji svjedoči i statistika koja kaže da su imali 62% posjed lopte, kao i skoro trostruko veći broj udaraca (21-8). Interu su dva udarca u okvir vratiju iz prvog dijela ostala jedina do kraja susreta.

Interu je ostvarena pobjeda bila 11. ovosezonska i njome su prestigli Napoli na drugom mjestu ljestvice. Za vodećim Juventusom zaostaju četiri boda. (TS)

Serie A, 16. kolo:

Inter - Napoli 2-1 (Guarin 8, Milito 39 / Cavani 54)

Cagliari - Chievo 0-2 (Paloschi 67, Thereau 87)

Palermo - Juventus 0-1 (Lichtsteiner 50)

Pescara - Genoa 2-0 Abbruscato 53, Vukušić 73)

Siena - Catania 1-3 (Rosina 10 / Castro 50, Bergessio 67, 81)

Torino - Milan 2-4 (Santana 28, Bianchi 80 / Robinho 40, Nocerino 53, Pazzini 62, El Shaarawy 80)