Slavio i Napoli

Inter s Livajom pregazio Vukušićevu Pescaru, kiks Rome

Nogometaši milanskog Intera vrlo su dobro krenuli u novu prvenstvenu sezonu Serije A slavivši u gostima kod Pescare s 3-0...

Ono najbitnije za susret dogodilo se u razmaku od svega dvije minute, kada je Inter pogocima Wesleyja Sneijdera i Diega Milita praktički matirao novog prvoligaša, koji se do kraja susreta više nije uspio oporaviti.

Goste je u vodstvo doveo Sneijder nakon asistencije argentinskog kolege Diega Milita, koji je manje od dvije minute kasnije i sam bio strijelac. Asistent je ovoga puta bio "friško" novi igrač, pristigao iz Milana, Antonio Cassano. Rezultat se nije mijenjao sve do 81. minute utakmice kada je Cassanova zamjena, Philippe Coutinho, zabio za konačnih 3-0.

Hrvatski napadač Marko Livaja ušao je u igru šest minuta prije kraja umjesto Milita.

Napoli je kao gost s 3-0 slavio protiv Palerma i to pogocima Mareka Hamšika iz druge minute sudačke nadoknade prvog poluvremena, Christiana Maggia iz 79, te Edinsona Cavanija iz 88.

Recimo da je Napoli bio dominantniji u posjedu lopte (56-44), ali da je Palermo više puta prijetio prema okviru suparničkog gola. Čak su pet puta domaći nogometaši pokušavali probiti De Sanctisa na golu Napolija, dok su gosti zabili iz sva tri svoja udarca prema vratima. Igor Budan ušao je u igru kod domaćina u 81. minuti utakmice.

Od ostalih rezultata izdvojimo gostujuću pobjedu Lazija kod Atalante 1-0, te domaći remi Rome protiv Catanije (2-2).(TS)