Slavili kod Sampdorije

Inter ostaje u borbi za Ligu prvaka: Kovačiću odigrao cijelu utakmicu!

Nogometaši Intera pobijedili su Sampdoriju u gostima 2-0, a oba je pogotka za milansku momčad postigao odlični Argentinac Rodrigo Palacio. U pitanju je bila odgođena utakmica talijanske Serie A...

Završnica oba poluvremena je bila kobna po domaćina, pa je tako Palacio zabijao u 43. minuti, te u trećoj minuti sudačke nadoknade. Stigao je time Palacio do dvanaest prvenstvenih pogodaka ove sezone, a time je Inter podigao do petog mjesta na ljestvici. Ono treće, koje vodi iduće sezone u kvalifikacije Lige prvaka, bježi Interu za čak sedam bodova (Milan je trenutačno treći).

Nakon dva poraza zaredom (Bologna i Juventus) Inter je tako došao do zasluženog slavlja. Do prvog je pogotka Inter bio konkretnija momčad, a potom se povukao i tražio šansu u kontrama tijekom drugog dijela. Upravo je tako Palacio u 93. zabio drugi gol, kada je lakoćom prošao dvojicu obrambenih igrača i provukao loptu ispod sunarodnjaka Romera.

Hrvatski nogometaš Mateo Kovačić je odigrao svih 90 minuta za Inter, a u samoj je završnici, u 88. minuti, dobio žuti karton zbog povlačenja suparničkog igrača za dres. (TS)