A sve imao u svojim rukama

Inter 'kiksao' već na startu prvenstva, neuspješan debi Forlana!

U posljednjem susretu prvog kola talijanske Serije A, Palermo je kao domaćin bio bolji od Intera iz Milana sa 4-3.

Inter je ušao u ovu utakmicu kao favorit, ali je na kraju uspio prokockati vodstvo koje je imao dva puta u ovoj utakmici. Argentinac Milito je doveo Inter u vodstvo u 33. minuti utakmice nakon što ga je lopta na putu prema golu Palerma pogodila u nogu i promijenila smjer. To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena i činilo se da momčad novog trenera Gasperinija funkcionira besprijekorno.

Po povratku iz svlačionica nogometaši Palerma zaigrali su puno bolje što im se isplatilo već u 48. minuti susreta kada je Fabrizio Miccoli zabio za izjednačenje. Sreća domaćih navijača nije trajala predugo s obzirom da je samo tri minute kasnije Walter Samuel izbornio jedanaesterac za Inter koji je sigurno realizirao Milito. Palermo nije trošio previše vremena za tugu zbog primljenog pogotka, pa je već u 54. Hernandez zabio za 2-2.

Mreže su mirovale do pred sam kraj utakmice, a onda je dvominutna inspiracija igrača Palerma donijela veliku radost svojim navijačima. Najprije je za 3-2 pogodio Miccoli u 86., a dvije minute kasnije Pinilla je podigao na 4-2. U samom finišu utakmice ovoljetna prinova iz Atletico Madrida, Diego Forlan, postavio je konačnih 4-3. Forlanu je ovo ujedno bio i debitantski nastup za Inter koji mu zasigurno neće ostati u najljepšem sjećanju.

szólj hozzá: PA - IN 4-3

Nogometaši Intera bit će izrazito razočarani ovakvim rezultatom kad uzmu u obzir da su imali puno veći posjed lopte (60-40) tokom čitave utakmice, te su uputili više udaraca prema golu od domaćina, ali su na njihovi žalost uglavnom svi, osim onih koji su ušli, bili neprecizni.