Odlična utakmica

Inter na koljenima: Juveu prvi ovosezonski 'Derby d'Italia' i čelo Serie A

U derbiju 10. kola talijanskog nogometnog prvenstva, Juventus je u Milanu pobijedio domaći Inter s 2-1, te ponovno preuzeo prvo mjesto na ljestvici...

Milan je ranijom gostujućom pobjedom nad Romom 3-2 držao čelnu poziciju na ljestvici, ali samo nepuna tri sata. Juventus je u odličnoj utakmici punoj tempa i zanimljivih situacija osvojio sva tri boda, iako je Inter po prikazanoj igri mogao i do boljeg učinka u ovoj utakmici. Mogao je nešto uzeti, iako je, isto tako, ''stara dama'' zaslužila pobjedu.

Gosti su poveli u 12. minuti. Vratar Intera Castellazzi obranio je udarac Matrija, ali je Mirko Vučinić odbijenu loptu proslijedio u mrežu.

Domaćini su izjednačili u 28. minuti, kada je Maicon topovskim udarcem iskosa s desne strrane zabio vrlo lijepi gol.

No, samo pet minuta kasnije, Juventus je postigao i drugi pogodak, kasnije se pokazalo, pobjednički. Claudio Marchisio izmijenio je dupli pas s Matrijem, te prizemnim udarcem u kut matirao domaćeg vratara.

Juventus je jedina momčad bez poraza u prvenstvu. U devetom nastupu upisao je petu pobjedu. Inter je, pak, nastavio s lošim rezultatima ove sezone. Ostao je na samo dvije pobjede, a ovo mu je bio već peti poraz!