Drama po 'nerazzurre'

Inter doživio četvrti poraz u zadnjih pet utakmica, Kovačiću 90 minuta

Nogometaši Intera poraženi su na gostovanju kod Cagliarija 2-0 u sklopu 32. kola talijanske Serije A, te su tako doveli u ozbiljnu opasnost svoje europske ambicije sljedeće sezone...

Oba gola na susretu zabio je Mauricio Ferreira Pinilla, oba u drugom poluvremenu. Prvog iz jedanaesterca koji je sam izborio nakon prekršaja Matiasa Silvestrea, a drugog iz blizine nakon asistencije Matiasa Cabrere. Interu je ovo drugi uzastopni kao i četvrti poraz u zadnjih pet kola, kojim su pali na ljestvici na sedmo mjesto, izvan pozicija koje vode u Europu.

Mateo Kovačić odigrao je svih 90 minuta za "nerazzurre".

Interov poraz iskoristila je Roma koja je slavila na gostovanju kod Torina 2-1 i tako ih preskočila na ljestvici. Golovima Pabla Osvalda i Erika Lamele slavio je rimski klub 15. ovosezonsku pobjedu usprkos činjenici da su od 80. minute igrali s igračem manje nakon isključenja Federica Balzarettija.

Tek četvrtu gostujuću pobjedu sezone Udinese je ostvario protiv Parme s uvjerljivih 3-0 uz dva gola Luisa Muriela i jednim Roberta Pereyre, dok je gradski derbi u Genovi između Genoe i Sampdorije okončao bez pobjednika 1-1.

Sampdoria je vodila golom Citadina Edera iz 28. minute, a izjednačio je u 80. Francesco Matuzalem dalekometnim udarcem iskoristivši činjenicu što su gosti samo dvije minute ranije ostali bez pocrvenjelog Andree Coste. U posljednjih devet gradskih derbija između ovih klubova suci su podijelili isto toliko crvenih kartona.

U večernjem terminu na rasporedu je derbi kola između Milana i Napolija na San Siru. (TS)