breaking news !: Ustavni sud: "Milanović ne može biti ni mandatar ni predsjednik Vlade ni ako podnese ostavku"
Serie A, Ligue 1, Superliga

Inter bez pobjede sedmu utakmicu zaredom, Olympiacos pretekao PAO

Novo kolo u Seriji A donijelo je nastavak agonije milanskog Intera. U 26. kolu prekinuli su doduše "nerazzurri" niz od pet uzastopnih poraza (u svim natjecanjima), ali do tri boda nisu došli odigravši 2-2 protiv Catanije...

Momčad Claudija Ranierija zaostajala je pred polupraznim tribinama San Sira 0-2 na poluvremenu nakon golova Alejandra Gomeza iz 20. i Mariana Izca iz 38. minute i činilo se da im je novi poraz na pomolu. U drugom dijelu Ranieri je u igru uveo Wesleyja Sneijdera, Inter je djelomično konsolidirao redove i bolja igra urodila je dvama golovima koje su postigla dva Diega, Forlan i Milito.

Forlan je golom iz 71. minute prekinuo golgeterski post dug 12 utakmica u svim natjecanjima, a bio mu je to tek drugi gol u Seriji A ove sezone, nakon onog kojeg je zabio Palermu još u 2. kolu. Poravnanje Interu donio je Milito topovskim udarcem malo iskosa s desne strane u suprotne rašlje s nekih desetak metara, a argentinskom je napadaču to bio 13. gol u sezoni u 21. nastupu.

Inter je u prvoj minuti sudačke nadoknade imao i priliku za pobjedu preko Giampaola Pazzinija, ali je ovaj nakon prethodnog igranja rukom (koje sudac nije vidio) pogodio ravno u Catanijinog vratara Juana Pabla Carizza.

Inter je tako propustio pobijediti u sedam posljednjih ligaških ogleda, pritom upisavši pet poraza i dva remija. Doduše prekinuli su negativan niz od pet utakmica (u svim natjecanjima) u kojima nisu postigli gol, ali malo im to znači kada za pobjedu ne znaju od 22. siječnja kada su s 2-1 slavili protiv Lazija.

U preostaloj odigranoj utakmici Bologna je na domaćem travnjaku pobijedila Novaru 1-0 golom Roberta Acquafresce iz 82. minute, iskoristivši tako brojčanu nadmoć (u 78. minuti je isključen Novarin napadač Andrea Caracciolo).

Le Championnat: Rennes srušio Lorient za skok na 4. mjesto

U posljednjoj utakmici 26. kola francuskog nogometnog prvenstva Rennes je kao gost slavio protiv Lorienta s 2-0.

Domaćin je ovim porazom ispisao najnoviju stranicu klupske povijesti, ali u negativnom smislu. Naime, Lorient je sada na nizu od 11 utakmica u Le Championnatu bez pobjede što je najduži post u povijesti kluba.

Rennes je sa po jednim pogotkom u svakom poluvremenu upisao nova tri boda kojima se uzdigao do četvrtog mjesta prvenstvene ljestvice koje vodi u Europu. Jonathan Pitroipa u 41. i Youssouf Hadji u 79. bili su strijelci, a ujedno i asistenti jedan drugome kod pogodaka.

Grčka Superliga: Smjena na vrhu, Olympiacos ispred Panathinaikosa

Nakon 23. kola grčkog nogometnog prvenstva došlo je do smjene na vrhu ljestvice. Aktualni prvak Olympiacos iskoristio je kiks Panathinaikosa i 2-0 gostujućom pobjedom nad OFI Kretom zasjeo ispred najvećeg rivala s prednošću od jednog boda.

Jose Helebas i Colin Kazim-Richards zabili su za 17. ovosezonsku pobjedu Olympiacosa, dok je Panathinaikos pred praznim (zbog navijačkih incidenata) Olimpijskim stadionom u Ateni poražen od PAOK-a s 2-0.

Lino je bio strijelac prvog PAOK-ovog gola u 52. minuti iz jedanaesterca, dok je Dimitris Salpingidis potvrdio prvi ovosezonski domaći poraz Panathinaikosa u 83. minuti. (T.S.)