Everton nadomak Lige prvaka

Ima li kraja blamažama? I Everton razbio Arsenal u prvenstvu!

U prvoj od dvije utakmice nedjeljnog dijela programa 33. kola engleske Premierlige Everton je na svom Goodison Parku svladao Arsenal s 3-0...

Već na poluvremenu Everton je vodio 2-0 golovima Stevena Naismitha i Romelua Lukakua, a konačan je rezultat u 61. minuti autogolom postavio Mikel Arteta.

U 14. minuti susreta lijepo je prizemno pucao Romelu Lukaku, udarac je nogom obranio Arsenalov vratar Wojciech Szczesny, a odbijenu je loptu u mrežu pospremio Steven Naismith. Na 2-0 Lukaku je povisio iz sjajne akcije u kojoj je primio loptu iskosa s desne strane, a potom se sjurio prema vratima i ljevicom s nekih 14 metara između četvorice Arsenalovih igrača pronašao dalji kut Arsenalovih vratiju.

Arsenal je u najmanju ruku bio ravnopravan suparnik na terenu, ali nisu stvarali ozbiljne prilike, dok je Everton svoje iskorištavao. Početkom drugog poluvremena Arsenal je preuzeo posjed lopte u svoje noge i pritiskao gol gostiju, ali nedostajao im je posljednji korak. Kaznio je to Everton trećim postignutim golom. Loptu je ispred Naismitha u jednoj situaciji uspio izbiti vratar Szczesny, ali se ona odbila u brisani prostor između četvorice Arsenalovih igrača i Kevina Mirallasa. Najbrži na njoj bio je Arteta, ali ju je pri izbijanju ispred Mirallasa gurnuo u vlastitu mrežu.

Arsenal je u završnici najbliže postizanju gola bio preko Alexa Oxladea Chamberlaina, ali je njegov udarac iz 85. minute završio u gredi. Dobra vijest po "topnike" je povratak natjecateljskom ritmu Aarona Ramseyja, koji je ušao kao "džoker" s klupe u 66. minuti, a bio mu je to prvi nastup od 26. prosinca i utakmice protiv West Hama kada je ozlijedio bedreni mišić.

Evertonu je ovo šesta uzastopna premierligaška pobjeda kojom se približio četvrtoplasiranom Arsenalu na samo bod zaostatka uz utakmicu manje. Arsenal je pak u zadnje četiri premierligaške utakmice osvojio tek dva od maksimalnih 12 bodova.