Utakmice 11. kola

Ibra zabio u uvjerljivom slavlju Milana, Udinese primio prvi pogodak na Friuliju

Sve vodeće momčadi talijanske nogometne Serije A u nedjelju su, u utakmicama 11. kola, upisale pobjede. Do slavlja su Milan, Udinese i Lazio došli pred svojim navijačima...

Najelegantnije su do tri boda došli aktualni prvaci, igrači Milana, koji su s 4-0 pobijedili Cataniju. Inače, Catania je barem u posljednje vrijeme bila neugodan gost za Milan. Prilikom posljednja dva puta su dolazili do boda na San Siru (1-1 i 2-2), no ovom su prilikom ostali jako daleko. Načeo ih je već u 7. minuti Zlatan Ibrahimović koji je s bijele točke postigao svoj peti prvenstveni pogodak. Nakon toga su mrežu Catanije još tresli Robinho, Lodi autogolom i Zambrotta.

Lazio se dugo mučio s Parmom, ali je pet minuta prije kraja Sculli ipak donio slavlje Rimljanima.

Udinese je, pak, ostao savršen kao domaćin (takvi su u ligi još jedino igrači Palerma). U petom domaćem ogledu je Udinese došao i do pete pobjede, 2-1 protiv Siene, ali su ovom prilikom primili prvi pogodak na Friuliju u sezoni. Jedan od dva gola Udinesea je postigao Antonio di Natale, sa osam pogodaka prvi strijelac lige. Udinese je, ujedno, barem privremeno došao na sam vrh ljestvice.

Drugi strijelac lige je German Denis, Argentinac u redovima Atalante. I ove je nedjelje Denis bio uspješan pred suparničkim vratima, pa je tako golom u 81. minuti donio pobjedu svojoj momčadi protiv Cagliarija 1-0.