PSG slomio Marseille

Ibrina majstorija, oduševljeni Beckham mu skočio u zagrljaj!

Nogometaši PSG-a slavili su u derbiju 26. kola Le Championnata protiv Marseillea s 2-0 na svom Parku prinčeva, te se ponovno odvojili na vrhu prvenstvene ljestvice na tri boda od Lyona...

No, možda jednako velika vijest kao i pobjeda PSG-a jest debi engleskog veterana Davida Beckhama u dresu pariškog sastava. Ušao je bivši igrač Manchester Uniteda u igru u 76. minuti, te je bio sudionik kod drugog gola PSG-a.

Jeremy Menez poslao je loptu prema Beckhamu koji je stajao na 20-ak metara od gola Marseillea, a ovaj ju je iz prve vanjskim dijelom kopačke poslao u šesnaesterac. Menez se dokopao lopte, poslao poluvisoku loptu prema petercu, gdje ju je Zlatan Ibrahimović koljenom pospremio pored "zbunjenog" Stevea Mandande.

Prethodno je, točnije u 11. minuti prvog dijela, PSG poveo autogolom Kamerunca Nicolasa N'Kouloua, kojeg je lopta na putu prema golu, nakon udarca Lucasa Moure, pogodila i prevarila Mandandu

''Bila je to posebna večer i za mene i za momčad. Primio sam srdačnu dobrodošlicu. Bio je poseban osjećaj obući majicu PSG-a i istrčati na teren. Isto tako, velika je stvar što smo pobijedili Marseille i pobjegli mu na osam bodova prednosti - kazao je Becks nakon utakmice.

Imao je i Marseille dosta prilika za pogodak, no sve je udarce vješto zaustavljao talijanski vratar Salvatore Sirigu.

Recimo i da je svih 90 minuta utakmice u redovima Marseillea odigrao još jedan Englez, Joey Barton, koji je zasigurno "pojeo" svoje riječi od neki dan kada je Beckhama okarakterizirao kao neopasnog igrača na travnjaku.

Spomenimo i da je Ibrahimovićev pogodak bio njegov 22. ove sezone u prvenstvu, te 100. PSG-ov u susretima protiv Marseillea. (TS)