Umalo senzacija

Ibra zabio, ali nije bilo dosta: PSG prokockao 2:0!

U 29. kolu francuskog Le Championnata vodeći PSG je odigrao 2-2 na gostovanju kod St. Etiennea iako je imao vodstvo 2-0 već nakon 18 minuta...

Pariški je sastav poveo već u 9. minuti preko Javiera Pastorea, da bi im prednost udvostručio Zlatan Ibrahimović iz jedanaesterca koji je prethodno skrivio Stéphane Ruffier prekršajem nad Ezequielom Lavezzijem.

Pastoreu je to bio tek treći ovosezonski prvenstveni gol, a Ibrahimoviću, vodećem strijelcu lige, njegov 25. po redu. Ibrahimović je realizirao svih 16 posljednjih penala koje je izvodio u ligaškim susretima (u Le Championnatu i Seriji A).

St. Etienne je smanjio rezultat na 1-2 u 37. minuti, kada je Alex jednu loptu ubačenu s desne strane okrznuo i skrenuo u vlastitu mrežu, da bi u 72. minuti konačnih 2-2 postavio Francois Clerc. St. Etienne je bio bolja momčad na susretu i mogao je do potpunog preokreta, ali rezultat se nije mijenjao do kraja, a PSG je i bodom povećao prednost nad drugoplasiranom Lyonom s obzirom na težak poraz "lavova" u subotu (4-1 od Bastije).

szólj hozzá: Saint-Etienne 2-2 Paris S.G.

U preostale dvije utakmice dana posljednjeplasirani Nancy je iznenađujuće sa 1-0 savladao Nicu golom Djamela Bakara i ostvario tek petu ovosezonsku pobjedu, dok su Toulouse i Bordeaux podijelili bodove odigravši 0-0. (TS)