I španjolski Getafe dobio nove vlasnike, pogodite od kuda dolaze?

Nakon što je pola engleskih nogometnih premierligaša završilo u stranim rukama, čini se kako je započela i 'rasprodaja' španjolskih klubova.

Nakon Racing Santandera i Malage stranog vlasnika dobio je i Getafe. Royal Emirates Group iz Dubaija kupila je momčad sa stadiona Coliseum Alfonso Pérez za oko 90 milijuna eura.

Iza tvrtke koja je kupila klub stoji šeik Butti bin Suhail al-Maktoum, a planove novih vlasnika predstavio je direktor kompanije Kaiser Rafiq.

"Imamo velike planove za budućnost. Već ovoga ljeta ćemo bitno osnažiti momčad kako bi Getafe bio u vrhu španjolskog nogometa. Bez obzira koliko nas to koštalo," kazao je Rafiq.

Osim novih vlasnika Getafe je dobio i novo ime, pa će se od iduće sezone klub iz predgrađa Madrida zvati "Getafe - Team Dubai". Getafe je osnovan 1946. godine, a najveći uspjeh je ostvario 2007. i 2008. godine kada je stigao do finala Kupa Kralja. U Primeri je najbolji plasman imao prošle sezone osvojivši šesto mjesto.

Getafe je treći španjolski klub koji je u posljednjih godinu dana završio u stranim rukama. Prošle godine katarski milijarder Abdullah bin Nasser Al-Thani je za 25 milijuna eura kupio Malagu, dok je u siječnju ove godine indijski tajkun Ahsan Ali Syed za 40 milijuna eura kupio Racing Santader. (HINA / V.R.)