Petarda Cityja

I Liverpool zabio šest komada, hat-trick sjajnog Suareza!

Kakvo ludo kolo u Premierligi! Nakon Chelseaja, šest komada zabio je i Liverpool, dok je Man City zabio 'samo' pet...

Hrvatski nogometni reprezentativac Nikica Jelavić propustio se upisati među strijelce u 31. kolu Premierlige u domaćem ogledu njegovog Hull Cityja protiv West Bromwich Albiona.

Slavio je Hull City s 2-0 golovima Liama Roseniora i Shanea Longa, a Jelavić nije uspio realizirati jedanaesterac. Njegov udarac u donji lijevi kut s bijele točke u 31. minuti pročitao je WBA-ov vratar Ben Foster. Srećom po Hull City na odbijancu je bio spreman Rosenior i glavom je zakucao loptu pod prečku. Konačan je rezultat sedam minuta kasnije postavio Shane Long, igrač koji je i izborio jedanaesterac, a Hull City je proslavio devetu pobjedu. Jelavić je zamijenjen u 84. minuti.

Cardiff City vs Liverpool 3-6 ~ All Goals... by SportChannel

Hat-trick Suareza i Yaye Tourea

Uvjerljive su pobjede ostvarili pretendenti za naslov Liverpool i Manchester City. Liverpool je u gostima kod Cardiffa slavio s 6-3, dok je Manchester City na Etihadu pobijedio Fulham s 5-0. Hat-trick za Liverpool zabio je Luis Suarez, dva je gola zabio Martin Škrtel, dok je jednog dodao Daniel Sturridge. Za City je hat-trick postigao Yaya Toure, dok su po jedan gol zabili Fernandinho i Martin Demichelis.

Prva je dva gola Toure zabio iz jedanaesteraca koji su izborili Alvaro Negredo i David Silva nakon prekršaja Fernanda Amorebiete koji je u 54. minuti pocrvenio. Sa hat-trickom je došao do brojke od 16 ovosezonskih golova. Najboljem premierligaškom strijelcu Suarezu ovo su bili 26., 27. i 28. gol, dok je Škrtel sa šest golova najefikasniji obrambeni premierligaški igrač.

All Goals Manchester City 5- 0 Fulham by musicnetworkkosovo

Važna tri boda u borbi za opstanak upisao je Norwich City koji je na domaćem travnjaku savladao Sunderland 2-0. Najljepši trenutak na susretu je eurogol Alexandera Tetteyja iz 33. minute kojeg je postigao topovskim volejem s tridesetak metara.

Domaće su pobjede upisali i Everton i Newcastle. Everton je slavio 3-2 protiv Swanseaja, dok je Newcastle s 1-0 savladao Crystal Palace golom Papissa Cissea glavom u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.