VIDEO I drugi Manchester slavi: City osvojio FA kup u ludilu Wembleyja!

U finalu engleskog nogometnog FA Cupa na Wermbleyju, momčad Manchester Cityja pobijedila je Stoke City s 1-0 pogotkom Bjelokošćanina Yaye Tourea u 74. minuti...

Tako se Yaya Toure prometnuo u definitivno najvećeg junaka Cityja u ovom natjecanju. Na istom stadionu je 16. travnja zabio odlučujući gol i Manchester Unitedu, također u pobjedi 1-0, u polufinalu ovog natjecanja.

Ovoga puta je Toure postigao pogodak iz gužve, nakon što je David Silva pokušao proigrati Balotellija. No, lopta se odbila do Tourea koji ju je topovskim udarcem lijevom nogom, s nekih 10 metara, zakucao u mrežu.

Time je Manchester City stigao do svog petog FA Cupa u povijesti, ali prvog nakon 1969. godine. Isto tako, ovo je Manchester Cityju prvi trofej nakon 35 godina. Posljednji prije ovog, Carling Cup, osvojili su 1976. godine.

Tako je talijanski trener Roberto Mancini postao autor vrlo uspješne sezone, jer je klubu osigurao i plasman u Ligu prvaka sljedeće sezone. Stoke City je, pak, u svom prvom finalu FA Cupa u povijesti ostao kratkih rukava. No, sve je moglo biti drukčije da je Kenwyne Jones u 62. minuti realizirao najbolju šansu utakmice. Izbio je potpuno sam ispred Joea Harta, koji je uspio obraniti njegov udarac iz neposredne blizine.

Može se reći da je Manchester City zaslužio pobjedu, jer je očekivano bio bolja momčad na terenu i imao je veći posjed lopte, kao i više prilika. No, Stoke City nije razočarao, imali su i nogometaši Tonyja Pulisa svoje šanse, ali ih nisu znali iskoristiti. Nagrada će biti igranje u Europskoj ligi sljedeće godine...