I dalje briljira

Može i bez Xavija i Inieste: Sjajni Messi okrenuo vodstvo Granade!

Argentinski nogometaš Lionel Messi i dalje briljira, pa je doslovno sam spasio svoju Barcelonu od velikih neugodnosti na gostovanju kod Granade (pobjeda 2-1), u ogledu 24. kola Primere...

Granada je nedavno pobijedila Real Madrid, a nije bila daleko niti da zaustavi Barcelonu, koja je igrala oslabljena u ovom ogledu, jer je vezni red bio prazan bez Xavija i Inieste. No, imala je Barça Messija koji je zabio oba pogotka, te je tako četrnaesto kolo zaredom postigao barem jedan pogodak u Primeri.

Za Messija su ovo bili 36. i 37. sezonski pogodak u Primeri. Inače, onaj izjednačujuči Messija iz 50. minute je bio njegov 300. u Barceloni u svim natjecanjima.

Inače, Barcelona je na ovom ogledu ostala šokirana u 26. minuti kada je Ighalo postigao pogodak za Granadu. Pogodak je bio donekle dvojben jer su vjerojatno milimetri odlučivali o tome je li bilo zaleđe ili ne.

szólj hozzá: Granada vs Barcelona 1:2 Messi

Taj pogodak je, zapravo, bila jedna od rijetkih šansi domaće momčadi, a uglavnom se sve ostalo zanimljivo događalo na suprotnoj strani. Barcelona je od strane suca mogla (možda i morala) dobiti tijekom prvog dijela dva jedanaesterca. Messi je pred kraj prvog dijela promašio nemoguće, s tri-četiri metra, a onda je u nastavku eksplodirao.

Izjednačio je u 50. minuti, a u 73. je zabio sjajan pogodak iz slobodnog udarca, s 25 metara udaljenosti. Možda je domaći vratar Tono mogao i bolje reagirati, no kada puca Messi očito je drugačije nego što to bilo tko drugi radi na svijetu...

U drugoj minuti sudačke nadoknade odličnu je šansu za izjednačenje imao Francuz Brahimi, ali je uspio pogoditi samo vanjski dio mreže. (TS)