Pokunjeni Wenger

Šok i nevjerica na Emiratesu: Arsenal nije mogao spasiti ni Henry!

U posljednjoj nedjeljnoj utakmici 21. kola Premiershipa Swansea je na svome Libertyju svladao Arsenal s 3-2. Nanijeli su Velšani sedmi prvenstveni poraz "topnicima" i dodatno im otežali put do Lige prvaka...

Nedjeljna je priča za Arsenal počela sjajno budući da je već u petoj minuti Robin van Persie iz vrlo teške pozicije pogodio bliži kut vratara Michela Vorma.

Nizozemcu je to već 18. prvenstveni pogodak ove sezone čime se učvrstio na prvom mjestu ljestvice strijelaca. Ovaj put, međutim, Van Persiejev gol nije značio i pobjedu Arsenala, kao mnogo puta ove sezone.

U 15. minuti Aaron Ramsey je jedva dotaknuo Nathana Dyera u kaznenom prostoru, ali veznjak domaćih je vješto pao i donio svojoj momčadi jedanaesterac koji je realizirao Scott Sinclair. Dyer je, pak, sam donio prednost Swanseaju u 57. minuti nakon dodavanja Joea Allena.

U 69. minuti Johan Djourou je sjajno proigrao Thea Walcotta koji je vratio Arsenal u igru za bod(ove), ali samo 30 sekundi kasnije gosti su na nevjerojatan način primili gol i ponovno se našli u minusu koji više nisu uspjeli anulirati.

Gylfi Sigurdsson je gurnuo loptu Dannyju Grahamu koji je uspio pobjeći Laurentu Koscielnyju i zabiti iz nimalo laganog kuta.

Arsenalu na koncu u lovu na izjednačenje nije pomogao ni ulazak povratnika Thierryja Henryja. Swansea je, pak, potvrdio koliko je neugodan na svome travnjaku na kojem ima po pet pobjeda i remija i samo jedan poraz. Velšani su s nedjeljna tri boda skočili na deseto mjesto premierligaške ljestvice.

Hughes startao porazom na klupi QPR-a

Nogometaši Queens Park Rangersa s novim menadžerom Markom Hughesom nastavili su negativan niz. U 21. kolu poraženi su kod Newcastlea 1-0.

Niz od 10 utakmica bez pobjede QPR je produljio i u 21. kolu Premiershipa. Uz devet ligaških i jedan susret FA Cupa u kojima nisu osjetili slast pobjede, predvođeni novim menadžerom Velšaninom Markom Hughesom nisu uspjeli promijeniti navike. Newcastle je unatoč izostanku dvojice vrlo važnih igrača koji su otišli na Afrički kup nacija, Cheicka Tiotea i prvog strijelca Dembe Baa, stigao do pobjede od 1-0.

"Svrake" su na najbolji mogući način potvrdile pobjedu nad Manchester Unitedom u prošlom kolu, te na ljestvici preskočili Liverpool došavši na 6. mjesto s istim brojem bodova kao i Arsenal. Doduše, "topnici" imaju i utakmicu manje, poslijepodnevni ogled u gostima kod Swanseaja.
Strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Leon Best nakon dobre akcije Ameobija i Taylora u 37. minuti.

Inače, do sada su ove dvije momčadi odigrale 39 ligaških utakmica, te je uoči današnje omjer pobjeda bio 16-16, a sada je Newcastle poveo sa 17 pobjeda.

Premiership, 21. kolo:

Swansea – Arsenal 3-2 (Sinclair 16 - 11m, Dyer 57, Grahan 70 / Van Persie 5, Walcott 69)
Newcastle – QPR 1-0 (Best 37)