Šok u Dortmundu

HSV srušio Schalke: Milan Badelj zabio prvijenac i asistirao!

Gol i asistencija hrvatskog nogometaša Milana Badelja u pobjedi HSV-a, te novi kiks Borssije Dortmund, obilježili su prvi dio programa 14. kola Bundeslige...

HSV je na svojoj Imtech-Areni pobijedio Schalke s 3-1, a prvi je pogodak u karijeri, u dresu hamburškog prvoligaša, postigao hrvatski reprezentativac Milan Badelj. Postavio je konačni rezultat u 90. minuti, uspješno izvevši penal nakon prekršaja Barnette na Aogu. Istaknuo se bivši veznjak Dinama i u 52. minuti kada je sjajnim pasom proigrao Maximiliana Beistera koji je izbio pred gostujući gol i s 20-ak metara lijevom nogom zakucao loptu u mrežu za 1-0.

U nastavku utakmice za HSV je još pogodio Artjoms Rudnevs, a jedini strijelac za Schalkea je bio Klaas-Jan Huntelaar kojem je Rene Adler najprije obranio penal, ali je Nizozemac pogodio iz popravnog.

szólj hozzá: HSV vs Schalke 3:1 GOALS HIGHLIGHTS

Aktualni njemački prvaci, nogometaši Borussije Dortmund, odigrali su samo 1-1 na svome Signal Iduna Parku protiv Fortune Düsseldorf. Jürgen Klopp je u utorak 150. put vodio “žuto-crne” u Bundesligi, ali jubilej neće pamtiti po dobrome. Borussia je povela u 43. minuti nakon sjajne akcije u kojoj je Poljak Lukasz Piszczek pronašao sunarodnjaka Jakuba Blaszczykowskog. On je prsima spustio loptu za Kevina Grosskreutza, a ovaj je odmah vratio Blaszczykowskom koji je zakucao za 1-0. No, Borussia je igrala prilično slabo za što je kažnjena u 78. minuti kada je Robbie Kruse glavom izjednačio na 1-1.

Ivan Perišić je ušao u igru u 75. minuti za Borussiju, dok je za goste od prve minute igrao Nijemac hrvatskog porijekla Ivan Paurević. U 87. je minuti, međutim, dobio drugi žuti karton, pa je morao ranije iz igre.

szólj hozzá: Dortmund vs Dusseldorf 1:1 GOALS HIGHLIGHTS

Boruissia je smanjila zaostatak za vodećim Bayernom na osam bodova, ali Bavarci tek u srijedu moraju odraditi gostovanje kod Freiburga, pa uoči subotnjeg derbija protiv Dortmunđana mogu dodatno povećati prednost.

Loš dan momčadi iz vrha upotpunio je Eintracht koji je doživio prvi domaći poraz sezone - svladao ga je Mainz s 3-1. Ivanschitz, Parker i Noveski su bili strijelci za goste u čijim je redovima Ivan Klasnić ostao svih 90 minuta na klupi. Crveni je karton za Mainz u 88. minuti dobio Baumgartlinger nakon što je karate-udarcem pogodio Kempfa.

Spomenimo i da je Hannover kod kuće bio bolji od Greuther Fürtha s 2-0. (TS)