Spasio ih vratar

HSV preživio dramu u Fürthu: Ostaju jedini u Bundesligi po...

HSV će i sljedeće će igrati u elitnom razredu njemačkog nogometa. U uzvratnoj utakmici doigravanja za Bundesligu Greuther Fürth i HSV odigrali su 1:1, čime je HSV izborio opstanak zahvaljujući golu u gostima.

Naime, prva utakmica odigrana prije tri dana u Hamburgu završila je bez golova 0:0, pa će tako HSV i 52. uzastopnu sezonu igrati u Bundesligi.

HSV je poveo u 14. minuti golom Pierre-Michela Lasogge, koji je zabio glavom nakon ubacivanja Rafaela van der Vaarta, a konačnih je 1:1 u 59. minuti postavio Stephan Fürstner. Hrvatski reprezentativac Milan Badelj odigrao je svih 90 minuta za HSV, dok ozlijeđenog Ive Iličevića (list) nije bilo u kadru.

Greuther Fürth će tako i sljedeće sezone igrati u drugoj ligi u kojoj je ove sezone završio treći, dva boda ispod drugog mjesta koje donosi izravnu promociju.