Barca i dalje na -10

Hrvat na travnjaku Bernabeua: Real udijelio Espanyolu 'petardu'!

U 26. kolu Primere Real Madrid pobijedio je Espanyol sa 5:0 na Santiago Bernabeuu...

Strijelci za Real bili su Cristiano Ronaldo (23), Khedira (38), Higuain (47, 78) i Kaka (66). Uzgred rečeno, uoči početka utakmice na travnjak Santiago Bernabeua izašli su košarkaši Real Madrida, koji su osvojili Kup kralja. Među njima je bio i hrvatski reprezentativac Ante Tomić. Košarkaši Reala dočekani su velikim ovacijama navijača "kraljevskog kluba".

Real je ovom pobjedom zadržao prednost od deset bodova pred drugoplasiranom Barcelonom. Dva je gola zabio Gonzalo Higuain i dodao još dvije asistencije, a po jedan su gol postigli Cristiano Ronaldo, Sami Khedira i Kaka.

Cristiano Ronaldo načeo je mrežu Espanyola u 24. minuti. Zabio je ljevicom malo iskosa s desne strane nakon asistencije Higuaina i tako uknjižio svoj 30. ovosezonski ligaški gol u 25 utakmica. Trećeg ožujka prošle godine na svom ih je kontu imao 27.

Do poluvremena je Real udvostručio svoju prednost premijernim golom Khedire u španjolskom prvenstvu. Trebale su njemačkom defenzivnom veznjaku 42 utakmice da bi upisao svoj prvijenac u dresu "kraljevskog kluba", a zabio ga je prizemnim udarcem u desni vratarov kut nakon asistencije Mesuta Özila.

U drugoj minuti nastavka Higuain je prekinuo svoj golgeterski post dug pet utakmica nakon asistencije Kake, a sam brazilski fantazist upisao se u strijelce u 66. minuti kada mu je argentinski napadač uzvratio za asistenciju.

Točku na i svojim je 15. ovosezonskim i osmim golom u utakmicama protiv Espanyola Higuain postavio u 78. minuti. Realu je to bila deseta uzastopna i 22. ovosezonska prvenstvena pobjeda.

-------------------------------------------------------------------------------------

Tijek utakmice:

90' Kraj utakmice. Real Madrid - Espanyol 5:0.

78' GOOOL!!! Higuain podiže na 5:0. Asistent je opet bio Kaka.

69' Ronaldo je pucao preko grede iz vrlo izgledne šanse.

66' GOOOL!!! Na 4:0 povisio je Kaka. Peti je to pogodak Brazilca ove sezone. Lijepo je Kaka prošao po desnoj strani, oslobodio se trojice čuvara  i onda prizemnim udarcem pogodio drugi kut Casillovih vrata.

47' GOOOL!!! Strijelac je za 3:0 je Higuain. Kaka se po lijevoj strani oslobodio čuvara, a potom sjajno proigrao Argentinca kojem nije bilo teško postići pogodak.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Iz igre je izašao Ricardo Carvalho, a umjesto njega Mourinho je dao šansu mladom Franuczu Varanu. Dvije izmjene napravio je i trener Espanyola.

45' Kraj prvog poluvremena. Real - Espanyol 2:0.

45' U posljednjoj minuti prvog dijela dvije šanse za Real i dvije odlične intervencije vratara Espanyola. Casilla je prvo obranio "zicer" Higuainu iz blizine, a onda i udarac Ronalda s vrha šesnaesterca.

38' GOOOL!!! Khedira povisuje na 2:0.

38' Coutinho je snažnim udarcem s distance zagrijao dlanove Ikera Casillasa.

28' Ozil je iz slobodnog udarca "nokautirao" Romarica. Espanyolov noogmetaš hrabro je podmetnuo glavu prepriječivši put lopti, no udarac je bio silovit, tako da je pao na travnjak kao pokošen.

24' GOOOL!!! Real vodi 1:0, strijelac je Cristiano Ronaldo, kojem je to 30. gol ove sezone. Raul Rodrigeuz izgubio je loptu pred svojim šesnaestercom, lopta je na kraju došla do Ronalda, a on ne griješi.

20' Kaka je pucao oštro iskosa s lijeve strane, no Casilla je siguran, odbija loptu u polje.

15' Prva veća šansa za Real. Ronalda je nakon jednog finog pasa kroz sredinu izašao pred golmana Espanyola negdje na rubu šesnaesterca, iskosa s desne strane. No Portugalac je dao predug for, pa je iz mrtvog kuta centrirao, no u petercu nije bilo igrača Reala, tako da je šansa propala...

12' Prvi udarac Cristiana Ronalda prema golu Espanyola prošao je bez posebne prijetnje za Casillu.

7' Romaric je zaprijetio Casillasu udarcem s distacne. Lopta je prošla pokraj lijeve stative.

1' Utakmica je počela. Real je odmah krenuo s napadima prema golu Espanyola.

Na teren Santiago Bernabeua izašli su košarkaši Real Madrida koji su osvojili Kup kralja. Među njima je i hrvatski reprezentativac Ante Tomić. Košarkaši Reala dočekani su ovacijama navijača na Bernabeuu.

Sastavi:

Real Madrid: Casillas, Ramos, Carvalho, Marcelo, Arbeloa, Alonso, Khedira, Ronaldo, Ozil, Kaka, Higuain. Zamjene: Adan, Varane, Albiol, Diarra, Granero, Callejon, Morata.

Espanyol: Casilla, Moreno, Rodriguez, Didac, Lopez, Romaric, Forlin, Coutinho, Wiess, Vasquez, Verdu. Zamjene: Edgar, Amat, Uche, Baena, Gomez, Thievy, Garcia

Primera: Bilbau baskijski derbi, Valencia bolja od Granade

Valencia je u 26. kolu Primere protiv Granade ostvarila prvu gostujuću pobjedu u španjolskom nogometnom prvenstvu od studenog prošle godine. Slavili su "šišmiši" 1-0 golom Sofianea Feghoulija.

Zabio je alžirski veznjak rodom iz Francuske u 32. minuti i upisao svoj peti ovosezonski gol.

Za Valenciju je ostvarena pobjeda bila 12. ovosezonska i tek druga u ovoj kalendarskoj godini (prva je bila protiv Sportinga, op.a.). Dodajmo da je u ovoj utakmici podijeljeno čak 13 žutih kartona, od čega devet igračima Valencije. Požutjeli su među ostalima i strijelac Feghouli i španjolski reprezentativac Roberto Soldado koji je propustio upisati se u strijelce u šest posljednjih prvenstvenih susreta, što mu je najdulji negativan niz otkako je 2010. godine stigao u Valenciju iz Getafea.

Athletic Bilbao trijumfirao je na domaćem travnjaku u baskijskom derbiju protiv Real Sociedada 2-0 i tako se probio na četvrto mjesto, posljednje koje vodi u Ligu prvaka, ispred Malage.

Oba gola za Bilbao zabio je Markel Susaeta, od čega je posebno lijep bio onaj deset minuta prije kraja iz slobodnog udarca.