PSG prosuo pobjedu

Hrvatski reprezentativac 'golčinom' vratio nadu Zaragozi u opstanak

Hrvatski nogometni reprezentativac Tomislav Dujmović bio je junak Zaragozine pobjede u sklopu 34. kola španjolske Primere. Hrvatski je igrač postigao jedini pogodak na utakmici protiv izravnog konkurenta za ispadanje - Granade (1-0)...

Dujmović je nakon svega šest minuta utakmice postigao, pokazalo se, pobjednički pogodak kojim je njegova Zaragoza ostala u igri za ostanak u najvišem razredu španjolskog nogometa. Naš je reprezentativac odradio svih 90 minuta u redovima domaće momčadi. Spomenimo i da je u trećoj minuti sudačke nadoknade isključen Ruben Micael, igrač Zaragoze.

Zaragoza 1-0 Granada CF by simaotvgolo12

Ovom pobjedom, i kiksom Villarreala, Zaragoza je stigla na pet bodova od današnjeg protivnika i spomenute "žute podmornice" koji drže 16., odnosno 17. mjesto Primere koja ne vode u niži rang natjecanja.

Villarreal je na svom El Madrigalu remizirao protiv Racing Santandera (1-1), a za to može kriviti samog sebe. Naime, gol su domaći nogometaši primili u trećoj minuti sudačke nadoknade te dodatno zakomplicirali borbu za opstanak u Primeri. Strijelac izjednačujućeg pogotka, nakon što je Perez doveo domaćina u vodstvo, bio je Acosta.

ESPANYOL 4-0 VALENCIA All Goals 15.04.2012 by vik2003

Spomenimo još da je Malaga propustila priliku preteći Valenciju na trećem mjestu nakon što s igračem više nije uspjela slaviti, kod kuće, protiv Real Sociedada. Povela je Malaga preko Isca u 20. minuti, a onda je u 45. kod gostiju isključen Mikel Gonzalez. Međutim, nakon četiri minute igre u nastavku Xabi Prieto postavio je konačnih 1-1. Doveo je Martin Demichelis domaćine i u vodstvo u 90. minuti, ali je pogodak opravdano poništen zbog zaleđa.

Athletic minimalno protiv Mallorce

U pretposljednjoj utakmici 34. kola španjolske nogometne lige Athletic Bilbao je s minimalnih 1-0 slavio na svom travnjaku protiv Mallorce.

Athletic je zasluženo upisao tri boda protiv Mallorce s kojima se uključio u igru za mjesta koja dogodine vode u Ligu prvaka. Naime, kiksevima Valencije (poraz) i Malage (remi) Bilbao je stigao na šest, odnosno sedam bodova od Lige prvaka.

Ath Bilbao 1-0 Mallorca by simaotvgolo12

Čovjek odluke bio je Fernando Llorente koji je jedini pogodak na utakmici postigao u nesretnoj, za Mallorcu, 13. minuti prvog dijela. Mallorca je porazom pala na 13. mjesto prvenstvene ljestvice, ali je još uvijek udaljena sigurnih devet bodova od zone ispadanja, svega pet kola prije kraja.

Atletico se ubacio u borbu za Europu

Nogometaši madridskog Atletica pobijedili su u posljednjoj nedjeljnoj utakmici 34. kola španjolske Primere. S 1-0 su apsolvirali gostovanje kod Rayo Vallecana.

Strijelac jedinog pogotka bio je Kolumbijac Falcao, koji je tako potvrdio da se u premijernoj sezoni, u madridskom klubu, itekako dobro snašao. Njegov je to 22. prvenstveni pogodak, te je treći strijelac lige iza Cristiana Ronalda i Lea Messija. U 64. minuti je Falcao lijepo izbjegao zamku zaleđa, predriblao daleko istrčalog vratara domaće momčadi i sa 25 metara plasirao loptu u praznu mrežu.

Rayo Vallecano 0-1 Atl. Madrid by simaotvgolo12

Rayo Vallecano je posebno u nastavku stisnuo suparnika, ali do izjednačenja nije došao, te je upisao već peti poraz u posljednjih šest prvenstvenih nastupa.

Atletico je došao do osmog mjesta na ljestvici, u skupini je s dosta klubova koji imaju po 45 bodova, te mu šest nedostaje do četvrtoplasirane Malage.

Le Championnat: Poraz Montpelliera, PSG u prilici bodovno se izjednačiti

U 32. kolu francuskog nogometnog prvenstva Montpellier je na gostovanju, kod davljenika Lorienta, upisao poraz 2-1, te na taj način omogućio PSG-u da ga bodovno dostigne već večeras.

Prvih 45 minuta okončano je s 0-0, a onda su u razmaku od svega osam minuta domaći nogometaši postigli dva pogotka. Doduše, kod prvog im je pomogao i Henri Bedimo koji je glavom skrenuo loptu u vlastitu mrežu u 69. minuti utakmice. Osam minuta kasnije Joel Campbell zabio je za 2-0, a svega minutu kasnije Olivier Giroud je za goste postigao gol za konačnih 2-1. Lorient je ovom pobjedom pobjegao iz zone ispadanja u koju je, nakon poraza u gostima od Lillea 4-1, preselio Ajaccio.

FC Lorient 2 - 1 Montpellier HSC by nike7sport

Nadu u spas je pobjedom nad Dijonom održao i Sochaux. Bilo je 1-0 za domaćine, a jedini je pogodak postigao Modiba Maiga u 70. minuti utakmice.

Spomenimo i slavlje St. Etiennea protiv Bresta 2-1, kojim je domaći sastav došao nadomak četvrtog mjesta koje dogodine vodi u Europu. Gradel i Sako bili su strijelci za domaći sastav, dok je za goste poentirao Jemaa.

PSG u 86. minuti prosuo pobjedu

Nogometaši PSG-a propustili su šansu da se u nedjelju, na vrhu ljestvice francuskog Le Championnata, izjednače s vodećim Montpellierom.

Učinili bi to da su zadržali vodstvo kod Auxerrea, u utakmici 32. kola, no u 86. minuti su primili pogodak, pa je taj ogled završio bez pobjednika 1-1. Sada PSG zaostaje za vodećim Montpellierom (koji je danas izgubio ogled kod Lorienta) dva boda, dok je Auxerre unatoč osvojenom jednom bodu i dalje zadnji sa pet bodova manje od prvog iznad sebe, Ajaccija.

PSG je bolje otvorio utakmicu i takvu igru je okrunio golom Nenea u 23. minuti. No, pogotovo nakon tog pogotka su domaći igrači ostavljali bolji dojam, bili su odlučniji, žešči i jači u duelu, te se nisu predavali.

Unatoč tome što se igrala krajnje otvorena utakmica pogodaka sve do 86. minute nije bilo, makar su i jedni i drugi propuštali šanse, a domaćin je jednom pogodio i vratnicu.

I na kraju, u 86. minuti, katastrofalno je reagirao gostujući vratar, Talijan Sirigu. Ispustio je loptu, ona se od Oliecha odbila do stative, pa do natrčalog Le Talleca koji je mirno, iz blizine, postavio konačnih 1-1.

Bundesliga: Köln sve bliže drugoligaškoj provaliji

Nogometaši Kölna sve se teže nose s borbom za prvoligaški život, pa su tako poraženi i ove nedjelje, u utakmici 31. kola njemačke Bundeslige.

Gostovao je Köln u Mönchengladbachu, te je izgubio s lakih 3-0. Za Köln je to bio peti poraz u zadnjih šest utakmica, a tek su jednom u tom razdoblju odigrali remi. Na 16. su mjestu ljestvice i imaju samo bod više od pretposljednje Herthe. Posljednji Kaiserslautern je već polako prežaljen ove sezone.

Monchengladbach 3-0 Cologne

Vezi mai multe video din sport

Borussija je lakoćom slavila, a prvi pogodak je postigao Arango u 19. minuti. Priča je zaključena početkom drugog dijela kada je prvo Jantschke u 53. minuti povećao na 2-0, a Marco Reus samo dvije minute kasnije postavio konačnih 3-0. Za Reusa je to bio šesnaesti pogodak u sezoni, te je šesti strijelac lige.

Borussija je, pak, s ova tri boda dodatno zapuhala za vrat trećeplasiranom Schalkeu, trenutačno ih razdvaja samo jedan bod. Na ovom ogledu je od 77. minute za goste igrao hrvatski nogometaš Mato Jajalo.

U drugom nedjeljnom ogledu su Freiburg i Hoffenheim odigrali utakmicu bez pogodaka. Za domaćine je Ivan Santini u igru ušao u 87. minuti, dok je cijeli ogled s gostujuće klupe za pričuve odgledao Srđan Lakić.

Primera, 34. kolo:

Rayo Vallecano - Atltico Madrid 0-1 (Falcao 64)

Betis - Osasuna 1-0 (Castro 34)

Malaga - Real Sociedad 1-1 (Isco 20 / Prieto 49)

Villarreal - Racing Santander 1-1 (Perez 46 / Acosta 90+3)

Zaragoza - Granada 1-0 (Dujmović 6)

Athletic Bilbao - Mallorca 1-0 (Llorente 13)

Le Championnate, 32. kolo:

Auxerre - PSG 1-1 (Le Tallec 86 / Nene 23)

Lille - Ajaccio 4-1 (Poulard 17-ag, Cole 37, Bruno 81, Hazard 87-11m / Sammaritano 90+3)

Lorient - Montpellier 2-1 (Bedimo 69, Campbell 77 / Giroud 78)

Nancy - Bordeaux 2-2 (Traore 47, Puygrenier 73 / Gouffran 17, Tremoulinas 90-11m)

Sochaux - Dijon 1-0 (Maiga 70)

St. Etienne - Brest 2-1 (Gradel 48-11m, Sako 72 / Jemaa 63)

Valenciennes - Evian 0-3 (Khelifa 28, Berigaud 34, Sagbo 43-11m)