Sprašio dva gola

Hrvatski gaučos inicirao, a 16-godišnji klinac dovršio turbo-preokret!

Hrvatski Argentinac nastavio je sjajnu seriju pogodaka u Francuskoj.

Dario Cvitanich zabio je dva pogotka Evianu u 18. kolu Le Championnata. Nakon nepunih 14 minuta Nice je na svom terenu gubila 0:2 (za goste su zabili Sagbo u trećoj i Barbosa u 14. minuti), ali Evian je u posljednjim trenucima ostao bez ičega.

Cvitanich je u 20. minuti smanjio na 1:2, a samo dvije minute po povratku s poluvremena poravnao na 2:2. Potonji pogodak bio je 10. Cvitanichev ove sezone, čime je postao prvi igrač Nice od Loica Remyja koji je postigao 10 golova u jednoj sezoni.

Kada je izgledalo da će susreta završiti podjelom bodova, domaći trener Claude Puel u 87. minuti u igru uvodi 16-godišnjeg Neala Maupaya, koji pet minute kasnije postiže prvijenac za Nicu za pobjedu domaćina 3:2!

Maupay je pogotkom postao drugi najmlađi strijelac u povijesti Le Championnata sa 16 godina, četiri mjeseca i jednim danom, a Nice je pobjedom izbila na četvrto mjesto prvenstvene ljestvice s 29 bodova na kontu, šest manje od vodećeg Lyona koji u nedjelju gostuje kod PSG-a.

Francuski prvak Montpellier upisao je najuvjerljiviju pobjedu ove sezone kada je s visokih 4:0 slavio pred domaćim navijačima protiv Bastije. Marco Estrada doveo je Montpellier u vodstvo u 14. minuti, a potom su u nastavku susreta Emanuel Herrera, Younes Belhanda i Anthony Mounier postavili konačan rezultat. Bila je to treća uzastopna pobjeda prvaka u Le Championnatu.

Od ostalih rezultata izdvojimo prvu gostujuću pobjedu Bresta ove sezone kod davljenika Sochauxa 2:1. (TS)