Za svaku pohvalu

Hrvati odlično startali u Njemačkoj: Lakić zabio u debiju!

Nogometaši Wolfsburga krenuli su s pripremama za novu sezonu, a u petak su odigrali i prvu prijateljsku utakmicu...

'Vukovi' su svladali niželigaški Neudorf-Platendorf sa 6-0 uz dva gola hrvatskih reprezentativaca..

Srđan Lakić igrao je prvu utakmicu u dresu Wolfsburga, u koji je stigao iz Kaiserslauterna, i odmah se predstavio navijačima pogotkom. Dubrovački napadač je bio autor drugoga gola u 40. minuti, nakon što je "vukove" u vodstvo doveo Patrick Helmes u 18. minuti.

Felix Magath je u nastavku izveo potpuno novu momčad na teren, u sastavu je bio i Mario Mandžukić koji je zabio za 4-0 u 74. minuti. Bastian Polter i dvaput Thomas Kahlenberg bili su preostali strijelci za njemačkog prvaka iz 2009. godine.

"Sretan sam što sam debitirao za Wolfsburg i što sam uspio zabiti pogodak. To je dobar start. No, važnije je da se u sljedećih pet tjedana pripremimo dobro za predstojeću sezonu", rekao je nakon utakmice Lakić.