Perišić proradio

Mandžo i Bayern dobili pokal prvaka: Sjajan dan Hrvata u Bundesligi!

Ivan Perišić je postigao dva pogotka za Wolfsburg u remiju protiv svoga bivšeg kluba Borussije Dortmund (3-3) u 33. kolu Bundeslige, a strijelac je bio i Srđan Lakić za Eintracht u gostima kod Werdera (1-1)...

Utakmica je završila 3:3 iako je Wolfsburg na poluvremenu vodio s 3:1. Perišić je protiv finalista Lige prvaka prvo izjednačio na 1:1 u 14. minuti, na asistenciju još jednog hrvatskog reprezentativca u redovima domaće momčadi, Ivice Olića, a potom je devet minuta kasnije doveo „vukove“ u vodstvo od 2:1.

Prvi su to pogoci hrvatskog reprezentativca u dresu Wolfsburga. Podsjećamo, Perišić je stigao u Wolfsburg upravo iz Dortmunda.  Treći pogodak za Wolfsburg postigao je Naldo u 26. minuti. Strijelci za Borussiju bili su Bender u 5. minuti te Marco Reus u 84. i 88. minuti.

Sjajan dan hrvatskih nogometaša u pretposljednjem kolu njemačkog prvenstva upotpunili su asistencijama Ivica Olić i Milan Badelj, a razloga za zadovoljstvo ima i Ivan Santini čiji je Freiburg došao u veliku priliku da u zadnjem kolu izbori plasman u kvalifikacije Lige prvaka.

Perišić je tijekom zime prešao iz Borussije Dortmund u Wolfsburg, ali je na premijerni pogodak u novom dresu, što zbog ozljeda što zbog slabije forme, morao čekati sve do ove subote i sudara protiv bivšeg kluba. Borussia je povela u petoj minuti preko Svena Bendera, da bi devet minuta kasnije "vukovi" izjednačili hrvatskom akcijom. Olić je dočekao loptu s lijevog krila i produžio je na drugu stativu gdje ju je Perišić dočekao i, unatoč čuvaru "na leđima", smjestio u mrežu. U 23. minuti Perišić je još malo zapaprio bivšoj momčadi, pucao je s više od 20 metara, lopta je zakačila jednog gostujućeg igrača, promijenila smjer i prevarila Romana Weidenfellera. Naldo je samo tri minute kasnije povećao na 3-1, ali sve to nije bilo dovoljno budući da je finalist Lige prvaka u samoj završnici s dva gola Marca Reusa izjednačio na konačnih 3-3.

Lakić strijelac za Eintracht

Werder je u Bremenu poveo protiv Eintrachta u 22. minuti golom Kevina de Bruynea, a gosti su do izjednačenja došli u 51. minuti. Karim Matmour se možda nalazio u zaleđu kad je primio loptu, ali ga to nije omelo da je proslijedi do Lakića koji ju je iz blizine gurnuo u praznu mrežu. Dubrovčaninu je to četvrti pogodak otkad se u siječnju priključio klubu iz Frankfurta.

Nogometaši Bayerna su dugo slamali otpor bavarskog suparnika Augsburga, a bunker je napokon probio Thomas Müller u 69. minuti. Do kraja su pobjedu uvjerljivom (3-0) učinili Xherdan Shaqiri i Luiz Gustavo, a naš je Mario Mandžukić igrao do 70. minute. Nakon utakmice su Bayernovi nogometaši primili pehar za 23. osvojeni naslov prvaka u klupskoj povijesti.

Stuttgart je s dva pogotka Vedada Ibiševića iznenadio Schalke na Veltins Areni (2-1) i time napravio uslugu Freiburgu koji je također s 2-1 slavio u gostima kod budućeg drugoligaša Greuther Fürtha. Freiburg sada na petom mjestu ima samo bod manje od Schalkea protiv kojeg igra pred svojim navijačima u posljednjem kolu. Santini je ove subote igrao za Freiburg od 77. minute.

Badelj asistirao za pogodak

Spomenimo i da je HSV zadržao malu nadu za plasman u Europa ligu pobijedivši u gostima Hoffenheim s 4-1. Naš je Milan Badelj lijepom loptom pronašao Artjomsa Rudnevsa koji je u 88. minuti postavio konačnih 4-1. Badelj je odradio cijelu utakmicu za goste, dok Ivo Iličević nije ulazio u igru.

Borussia Mönchengladbach je s 4-2 slavila na gostovanju kod Mainza, a hat-trick je pritom upisao 20-godišnji Šveđanin hrvatskih korijena Branimir Hrgota. Prvi su to ovosezonski pogoci za mladića koji još uvijek teoretski može zaigrati i za hrvatsku reprezentaciju. Bivši mladi hrvatski reprezentativac Petar Slišković igrao je za Mainz od 66. minute.(TS)

Bundesliga, 33. kolo:

Bayern - Augsburg 3-0 (Müller 69, Shaqiri 82, Gustavo 88)
Schalke - Stuttgart 1-2 (Niedermeier 90-ag / Ibišević 24, 66)
Bayer - Hannover 3-1 (Hegeler 6, 59, Kießling 28 / Sobiech 71)
Wolfsburg - Borussia Dortmund 3-3 (Perišić 14, 23, Naldo 26 / Bender 5, Reus 84, 88)
Werder - Eintracht 1-1 (De Bruyne 22 / Lakić 51)
Hoffenheim - HSV 1-4 (Volland 61 / Son 18, Aogo 35, Jiraček 60, Rudnevs 88)
Mainz - Borussia M. 2-4 (Parker 12 / Hrgota 39 - 11m, 58, 80, Hanke 64)
Greuther Fürth - Freiburg 1-2 (Zimmermann 3 / Schmid 69, Kruse 78)
Fortuna Düsseldorf - Nürnberg 1-2 (Balitsch 23-ag / Mak 58, Plattenhardt 64)