Najbolji igrač utakmice

Hrvat oduševio predstavom: Zabio pogodak i dvaput asistirao!

Aktualni nogometni prvak njemačke Bundeslige, Borussia Dortmund, prvi je polufinalist DFB kupa nakon što je u četvrtfinalu kao gost s 4-0 bio bolji od četvrtoligaša Kiela...

Borussija je s dva pogotka u prvih 20 i posljednjih 10 minuta susreta lakoćom slavila protiv slabašnog domaćina koji ni u jednom trenutku nije predstavljao ozbiljnu prijetnju za momčad Jürgena Kloppa, koji je na teren poslao svoj najjači sastav u kojem se našao i hrvatski reprezentativac Ivan Perišić.

Povela je vodeća momčad Bundeslige nakon svega 11 minuta igre i to preko poljskog napadača Roberta Lewandowskog. Asistent je bio Perišić koji je preko glave pokušao pucati prema golu, ali je lopta na najbolji mogući način došla do Poljaka kojem nije bilo teško poslati loptu u mrežu sa svega nekoliko metara.

Sedam minuta kasnije Japanac Shinji Kagawa povisio je na 2-0, a s tim se rezultatom ujedno i otišlo na predah. Prvi dio nastavka nije donio pogotke po iznimno hladnom i vjetrovitom vremenu, ali je sama završnica podgrijala već smrznute navijače obiju momčadi.

Najprije je ponovno Perišić nabacio loptu u kazneni prostor, s lijeve strane, gdje se na pravom mjestu i u pravo vrijeme našao Paragvajac Lucas Barrios, te kao i Lewandowski gura loptu lakoćom u praktički praznu mrežu.

"Točku na i" stavio je dvostruki asistent utakmice, Perišić, koji je nakon kratke kombinacije za suigračem, uslijed indirektnog udarca na šest metara od gola Kiela, pogodio nebranjeni dio mreže za konačnih 4-0.