A bili su zadnji

Herojska pobjeda: Getafe zabio tri gola Atletico Madridu s igračem manje!

U posljednjoj utakmici 12. kola španjolske Primere do nedjelje posljednjeplasirani Getafe pobijedio je na domaćem travnjaku madridski Atletico s 3-2...

Utakmica je bila raritetna po mnogo čemu, a treba reći da Atletico do ove utakmice nije uspio postići ove sezone u Primeri niti jedan pogodak na strani (tijekom četiri utakmice). Ovaj put su zabili dva, ali im to nije bilo dovoljno niti za jedan bod.

Zapravo je jako čudno da nisu i pobijedili, jer su sat vremena igrali s igračem više. Naime, u 30. minuti je domaći igrač Lopo zaradio crveni karton i skrivio jedanaesterac.

Kolumbijac Falcao je pogodio s bijele točke (njegov sedmi pogodak u sezoni), te su Madriđani time poveli 1-0, a ujedno su imali brojčanu prednost na travnjaku. Niti to im nije bilo dovoljno, već su do kraja s igračem više primili - tri pogotka!

Posljednji odlučujući je Castro zabio u 83. minuti, kao i Falcao, s bijele točke. Getafe je napustio samo dno ljestvice ovim uspjehom i došao na 14. mjesto.