Real protutnjao Sevillom

'Hat-trick' Cristiana Ronalda za tri boda prednosti Reala ispred Barce

Nogometaši madridskog Reala doslovno su protutnjali Sanchez Pizjuan stadionom u Sevilli, te su u utakmici 17. kola Primere pobijedili domaću momčad sa čak 6-2...

Time se Real izjednačio s Barcelonom po broju odigranih utakmica (16), ali su i otišli na tri boda prednosti. Nedavni domaći poraz od velikog rivala Barçe očito nije ostavio traga na igračima "kraljevskoga kluba" koji su od starta lomili Sevillu bez problema.

Cijeli vezni red i napad je bio itekako inspiriran, pa je tako sjajni Argentinac Angel di Maria dva puta asistirao i jednom zabio. Cristiano Ronaldo je postigao prvi pogodak na utakmici, te treći i peti Reala. Posebno je lijep bio treći kada je fantastično opalio s trideset metara. Karim Benzema je dva puta asistirao i izborio jedanaesterac, a još su se Callejon i Altintop upisali u strijelce.

Real je imao još prilika za pogotke, a uopće ih nije poremetio drugi žuti karton koji je Pepe zaradio pred kraj prvog dijela.

I Sevilla je na kraju završila sa deset igrača jer je Manu u 74. dobio crveni karton, pet minuta nakon što je Jesus Navas zabio prvi pogodak za Andalužane (u nadoknadi je za Sevillu još strijelac bio Negredo). Hrvatski igrač Ivan Rakitić je u dresu Seville igrao do 68. minute.

Recimo još da je Cristiano Ronaldo s ova tri pogotka došao do brojke od 20 pogodaka u Primeri.

Espanyol i Athletic do pobjeda u završnici

U španjolskoj nogometnoj Primeri su u subotu odigrane prve tri utakmice 17. kola, a još svoj ogled, najzanimljiviji danas, moraju na Sanchez Pizjuanu odraditi Sevilla i madridski Real...

Athletic Bilbao je uvijek slovio kao jaka domaćinska momčad, no ove su subote upisali tek treću ovosezonsku pobjedu pred svojim navijačima i to u devetom nastupu. Također, vrlo teško su došli do nje i to protiv posljednjeplasirane Zaragoze. Dobili su 2-1, a gol odluke je u 87. minuti postigao Toquero.

Inačer, Athletic je poveo već u sedmoj minuti (Laskurain), ali su stvari po njih krenule nizbrdo kada je Javi Martinez u 21. minuti zaradio crveni karton i skrivio jedanaesterac. Ponzio je izjednačio na 1-1, a po brojčanom pitanju su stvari postale izjednačene od 69. minute kada je gostujući igrač Lanzaro dobio drugi žuti karton. Ponovimo, utakmica je odlučena u 87. golom Toquera.

Hrvatski nogometaš Mate Bilić je odigrao posljednje 22 minute u porazu svog Sportinga u Gijonu. Pobijedio ih je Espanyol 2-1, a i tamo je odluka pala u završnici. U 84. minuti je Garcia donio gostima tri boda.

I Getafe je bio uspješan gost. I oni su slavili s 2-1 kod Mallorce.

Primeri, 17. kolo:

Sevilla - Real Madrid 2-6 (Navas 69, Negredo 90+2 / Cristiano Ronaldo 10, 41, 85-11m, Callejon 37, Di Maria 66, Altintop 89)

Mallorca - Getafe 1-2 (Ramis 10 / Barrada 28, 44)

Sporting Gijon - Espanyol 1-2 (Barral 60 / Bifouma 2, Garcia 84)

Athletic Bilbao - Zaragoza 2-1 (Laskurain 7, Toquero 87 / Ponzio 22-11m)