Junak 'građana'

Hart obranio 'penal' Lampardu i ostavio City u utrci za prvaka!

U nedjeljnom derbiju 27. kola prve engleske nogometne lige aktualni je prvak, Manchester City, na Etihadu svladao europskog prvaka Chelsea s 2-0...

"Građani" su od početka utakmice stajali daleko bolje na travnjaku od londonskog sastava, ali su se u 52. minuti, nakon nespretne intervencije vratara Joea Harta u svom kaznenom prostoru, doveli u neugodnu situaciju. Hart je skrivio jedanaesterac na Dembi Ba, no iskupio se obranom istoga Chelseajevoj legendi Franku Lampardu.

Hartova obrana kao da je dala krila domaćim nogometašima koji 10 minuta nakon krucijalne intervencije dolaze u vodstvo. David Silva dodao je loptu do Bjelokošćanina Yaye Tourea, koji u kaznenom prostoru Chelseaja, oko svog čuvara okreće loptu, te ju smješta u sami donji desni kut vratara Petra Čecha.

Ni nakon toga City nije prestajao s pritiskom, a to se ponovno isplatilo u 85. minuti, kada je asistent opet bio raspoloženi David Silva. Ovoga je puta poslao loptu do Carlosa Teveza, koji sjajnim udarcem desnom nogom pogađa desne rašlje Čechova gola za konačnih 2-0. Bio je to sedmi Tevezov pogodak Chelseaju u devet ogleda.

City je pobjedom vratio zaostatak za gradskim rivalom Unitedom na ogromnih 12 bodova razlike, a do kraja prvenstva ostalo je svega 11 kola. Chelsea pak sada zaostaje sedam bodova za Cityjem, a priliku ga prestići na trećem mjestu ima Tottenham, koji tek treba odigrati svoju utakmicu 27. kola.

Manchester City vs Chelsea 2:0 MATCH HIGHLIGHTS by UCL2410

U drugoj nedjeljnoj utakmici Premierlige Newcastle je na svom travnjaku s 4-2 nadigrao Southampton.

Poveli su "sveci" nakon manje od 180 sekundi igre i to preko Morgana Schneiderlina, kojem je asistirao Rickie Lambert. U posljednjih 12 minuta prvog dijela domaći, pak, preko Mousse Sissoka i Papissa Cissea okreću rezultat u svoju korist (2-1).

Lambert u petoj minuti drugog dijela vraća stvari na početak svojim 12. pogotkom u sezoni, no u 67. Yohan Cabaye realizira najstrožu kaznu i ponovno dovodi domaćine u vodstvo. Točnu na "i" pobjedi Newcastlea stavio je branič gostiju Jos Hooiveld autogolom deset minuta prije kraja. Bio mu je to već treći pogodak u vlastitu mrežu ove sezone, čime je postavio novi rekord Premierlige.

Newcastle je pobjedom pobjegao, barem nakratko, iz opasne zone, te sada od 18-plasirane Aston Ville, posljednje momčadi koja trenutno ispada iz lige, ima šest bodova više. (TS)

Premierliga, 27. kolo:

Manchester City - Chelsea 2-0 (Yaya Toure 63, Tevez 85)

Newcastle - Southampton 4-2 (Sissoko 33, Cisse 42, Cabaye 67-11m, Hooiveld 79-ag / Schneiderlin 3, Lambert 50)