Utakmice Carling Cupa

Hargreaves postigao pogodak, Gerrard se vratio u dres Liverpoola

Nogometaši Liverpoola slavili su na gostovanju kod Brighton and Hove Albiona s 2-1 te se plasirali u 4. kolo engleskog Carling kupa.

Osim pogodaka Craiga Bellamyja i Dirka Kuyta za goste s Anfielda i Barnesa za domaći sastav, najvažniji trenutak utakmice dogodio se u 76. minuti utakmice kada je Urugvajca Luisa Suareza zamijenio povratnik u momčad Liverpoola, kapetan Steven Gerrard. Bio je to prvi nastup Gerrarda nakon dugih šest mjeseci izbivanja s terena zbog ozljede prepona. Englez je pri ulasku na teren zaradio ovacije cijelog stadiona što dovoljno govori o kakvom se igraču radi.

Manchester City rutinski je riješio Birmingham City pobijedivši ih s 2-0. Debi za "građane" imao je Owen Hargreaves kojeg je City doveo u posljednjim satima prijelaznog roka kada se činilo da Englez mogao ostati bez angažmana zbog svojih konstantnih problema s ozljedama. Bio je to debi iz snova za Hargreavesa koji je u 17. minuti prekrasnim pogotkom u same rašlje doveo City u vodstvo. Bivši vezni igrač gradskog rivala Uniteda igru je napustio u 57. minuti uz gromoglasni pljesak Etihada. Talijan Mario Balotelli zabio je u 38. za, pokazalo se konačnih, 2-0.

Chelsea je u šarenom sastavu, ali i s igračem manje od 47. minute zbog isključenja Alexa, savladao Fulham nakon bolje izvođenja jedanaesteraca. Regularni dio utakmice, kao i 30 minuta produžetaka, završio je bez golova, a u jedanaestercima su nogometaši menadžera Villasa-Boasa bili smireniji, te su slavili s 4-3.

West Bromwich je bio na samo dvije minute od izbacivanja Evertona iz kupa, a onda se ukazao Marouane Fellaini koji je odveo utakmicu u produžetak. U 103. minuti za pobjedu Evertona pogodio je branič Phil Neville.