Susreti Kupa

Hannover ispao od Mainza, u golijadi Bayerna Olić asistirao za pogodak!

Odigrano je i drugih osam utakmica 1/16 finala Njemačkoga nogometnog kupa.

U jedinome bundesligaškom ogledu Mainz je nakon produžetaka pobijedio Hannover u gostima 1-0.

Austrijski veznjak Andreas Ivanschitz zabio je, ispostavilo se, gol odluke u trećoj minuti prvog produžetka. Za Hannover je u posljednjoj minuti drugog produžetka promašio Bjelokošćanin Didier Konan Ya.

Najuvjerljiviji je, kao što se i očekivalo, bio Bayern, koji je na Allianz Areni u bavarskom derbiju nadigrao drugoligaša Ingolstadt 6-0.

Od početka je utakmicu za minhensku momčad na poziciji zadnjega veznog igrača započeo Danijel Pranjić. Odigrao je svih 90 minuta. Bio je to njegov prvi ovosezonski nastup za prvu Bayernovu momčad od početka utakmice.

Dva je pogotka za sastav Juppa Heynckesa zabio Nils Petersen, dok su se po jednom u listu strijelaca upisali Müller, Alaba i Usami uz autogol Matipa. Japanac Usami je svoj debitantski pogodak za Bayern zabio u 90. minuti na asistenciju Ivice Olića, koji je u igru ušao u 62. minuti umjesto Müllera.

Za iznenađenje su se u srijedu pobrinuli nogometaši Holstein Kiela, inače četvrtoligaša. Kiel se natječe u regionalnoj ligi, ali protiv Duisburga je pokazao da mu je mjesto barem rang više. Doduše, lideri su u svom prvenstvu nakon deset odigranih kola. S 2-0 savladali su, dakle, drugoligaša Duisburga i prošli dalje. Uspjeli su u tome golovima u drugih 45 minuta. Fiete Sykora i Rafael Kazior pogađali su mrežu nemoćnog Floriana Fromlowitza. Za poraženu je momčad do 62. minute igrao Zvonko Pamić.

Schalke je na gostovanju u Karslruheu slavio s 2-0, no strepili su gosti iz Gelsenkirchena do deset minuta pred kraj utakmice. Za prolaz u 3. kolo pobrinuli su se Klaas-Jan Huntelaar i Joel Matip. Hertha je s 3-0 bila bolja od četvrtoligaša Rot-Weissa u Essenu.

U dvobojima s drugoligašima također su uspješni bili Stuttgart i Nürnberg, pobjednici nad Frankfurtom i Aueom.