Ludilo u M'gladbachu

HSV šokirao Borussiju u Dortmundu: Sjajna partija Heung-Min Sona!

Najveće iznenađenje dosad završenih subotnjih utakmica 21. kola Bundeslige poraz je aktualnih prvaka, nogometaša Borussije u Dortmundu. Hamburger je slavio kod prvaka s 4-1...

Za Borussiju je to bio već treći domaći poraz u sezoni, što je mnogo više no što imaju suparnici Kloppove momčadi za vrh ljestvice. Također, Hamburger ove sezone nije bio dobar gost i ovo mu je tek treća pobjeda u sezoni, a pogotovo treba naglasiti da je Hamburg na deset gostujućih utakmica do ove subote zabio samo devet golova. U ovih 90 minuta protiv prvaka je uspio zabiti skoro polovicu dosadašnjih golova na strani.

Početak utakmice nije mogao nagovijestiti takav potop domaćina jer je u 17. minuti Borussija povela goloma Roberta Lewandowskoga. Iskoristio je Poljak neodlučnost Westermanna i svladao Adlera za vodstvo domaćina. No, već u sljedećem napadu je Latvijac Artoms Rudnevs izjednačio, što mu je bio prvi od dva pogotka ove subote.

Borussia Dortmund vs HSV 1:4 GOALS HIGHLIGHTS by UCL2410

Inače, Borussiju su pokopali spomenuti Rudnevs i Korejac Heung-Min Son - obojica su postigli po dva pogotka.

Akcije Borussije su naglo pale u 31. minuti kada je njihov strijelac Lewandowski dobio crveni start zbog grubog nasrtaja džonom na suparničkog igrača, a čak i kada su snage na terenu postale izjednačene (Bruma je kod gostiju dobio crveni karton u 60. minuti) Borussia takvo što nije iskoristila. Dogodilo se to kod 2-1 za Hamburg, a samo dvije minute kasnije Rudnevs je na drugoj stativi dočekao loptu i zabio glavom za 3-1.

U sastavu gostiju nije bilo dvojice hrvatskih nogometaša, Milana Badelja i Ive Iličevića.

Mnogo je pogodaka postignuto na još dvije utakmice. Werder je kao i Hamburg slavio s 4-1, ali u Stuttgartu. Tamo se rasplamsalo u drugom dijelu nakon što je u prvom samo Turčin Mehmet Ekici zabio pogodak, za goste. Bio je Ekici inače igrač utakmice s dva pogotka. Hrvatski igrač Mateo Pavlović proveo je cijelu utakmicu na klupu momčadi iz Bremena.

U Mönchengladbachu su Borussija i Bayer odigrali utakmicu bez pobjednika uz šest pogodaka (3-3). I tamo je samo jedan pogodak postignut u prvom dijelu, a ludilo je vladalo u nastavku. Za tri boda više mogu žaliti gosti koji su vodili do 86. minute kada je izjednačio Herrmann.

Spomenimo još da je Srđan Lakić odigrao cijelu utakmicu za Eintracht (uz žuti karton) koji nije doma uspio slomiti Nürnberg (0-0), dok je Wolfsburg golom svog najboljeg strijelca Nizozemca Dosta (osam pogodaka) slavio kod Greuther Fürtha 1-0. Ivan Perišić je za goste počeo utakmicu, a u 46. ga je zamijenio Ivica Olić.

Bundesliga, 21. kolo:

Borussia (D) - Hamburg 1-4 (Lewandowski 17 / Rudnevs 18, 62, Son 26, 89)

Eintracht - Nürnberg 0-0

Greuther Fürth - Wolfsburg 0-1 (Dost 23)

Stuttgart - Werder 1-4 (Traore 59 / Ekici 34, 74, Hunt 61, De Bruyne 90+2)

Hannover - Hoffenheim 1-0 (Diouf 8)

Borussia (M) - Bayer 3-3 (Stranzl 44, De Jong 58, Herrmann 86 / Sam 52, Kießling 60, Schürrle 64)