A kod nas im se smijali

'Hajdukova' Barca pobijedila i Bayern pred 70 tisuća ljudi!

Nogometaši Barcelone pobjednici su drugog izdanja predsezonskog pripremnog turnira koji nosi ime Audi Cup.

U finalnom dvoboju igranom na Allianz Areni u Münchenu Barça je s 2-0 savladala domaćina Bayerna s 2-0. Junak utakmice bio je 20-godišnji veznjak Barcelone Thiago Alcantara koji je zabio oba gola.

Prvog je zabio glavom nakon sjajnog skoka na ubacivanje Jonathana Soriana, dok je drugi put mrežu zatresao u 75. minuti sjajnim udarcem desnicom s nekih dvadesetak metara u dalji kut nemoćnoga Jörga Butta.

I tako je ona ista Barcelona koja je na Poljudu izvukla 'nulu', sada osvojila jedan od najjačih pripremnih turnira u Europi. A ovdje su je mnogi kritizirali, a sada se pokazalo da su takve kritike bile potpuni promašaj.

I Danijel Pranjić i Ivica Olić započeli su u prvih 11 bavarskog giganta. Pranjić je odigrao cijeli susret, dok je Olić zamijenjen u 67. minuti.

Podsjećamo, ranije je u susretu za 3. mjesto Internacional iz Porto Alegrea savladao AC Milan s 4-2 nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Audi Cup, finale:

Bayern – Barcelona 0-2 (Alcantara 43, 75)

utakmica za 3. mjesto:

Internacional - Milan 4-2, 2-2 (Damiao 23, D'Alessando 80 / Ibrahimović 3, Pato 61)