Koliko promašaja...

Drama u Skoplju: Hajduk prošao majstorijom Caktaša!

Hajduk i Turnovo odigrali su 1:1 u uzvratnoj utakmici 2. pretkola Europske lige.

Hajduk je prošao u 3. pretkolo Europske lige. Rezultat utakmice u Skoplju bio je 1:1, ali u Splitu je Hajduk pobijedio s 2:1 i tako izbacio Turnovo.

Ponovno su nogometaši Hajduka promašili velik broj prilika, baš kao i u prvoj utakmici, ali i u derbiju protiv Rijeke. Momčad Igora Tudora dominirala je tijekom većeg dijela dvoboja u Makedoniji, ali je domaće vrlo često spašavao vratar Stojan Dimovski.

Srećom, Mijo Caktaš je zabio sjajan pogodak u 60. minuti nakon solo prodora, što je se na kraju pokazalo dovoljnim.

Proživljavali su Splićani pravu dramu pred kraj susreta. Bivši napadač Dinama Saško Pandev ušao je 20 minuta prije kraja i odmah pogodio za 1:1, a nakon toga je gol visio u zraku na jednom i drugoj strani.

Teškom mukom izboreno je 3. pretkolo i susret najvjerojatnije protiv gruzijske Dile iz Gorija. Turnovo je za Hajduk očito bila umalo prevelika prepreka, no najvažnije je da se iz Skoplja Bijeli vraćaju bez šoka.

Hajduk je kvalitetniji, ali realizacija je očajna

U dvije utakmice s makedonskom momčadi Hajduk je pokazao više, ali to nije znao kapitalizirati na pravi način. Kvaliteta je neupitna, ali najveći problem Tudorovog 'baby Hajduka' je realizacija.

Anton Maglica se zna naći u šansi i izboriti poziciju, no jednostavno ne može zabiti. Akcije kojima Splićani dolaze do gola imaju glavu i rep, ali... Mora još Tudor poraditi na sebičnosti u igri nekih igrača koji ili prekasno ili uopće ne dodaju loptu suigraču koji se nalazi u boljij poziciji.

Sada Bijele očekuje gradski derbi sa Splitom u nedjelju u Parku mladeži, a onda za tjedan dana na Poljudu novi europski okršaj, ovaj put uz brojne navijače.

Uzvrat 2. pretkola Europske lige:

17.45 Horizont Turnovo - Hajduk 1:1 (Pandev 70 / Caktaš 59)

90+4 - Novi promašaj, ovaj put je probao Anđelković... Tomičić je pucao u blok, a Mujan je bio sam samcat.

83' - Milović je dva puta bio u prilici za gol. Stoper je ušao umjesto Sušića i prvo probao nogom (odbila obrana), a onda i glavom.

81' - Kouassi puca pored gola, sjajna je to bila prilika. Ukoliko Hajduk ispadne, bit će to zbog velikog broja promašenih prilika.

76' - Još se jednom Blaževski sjurio prema golu, ali je pucao pored vratiju. Hajduk na mukama!

75' - Kalinić je spasio Hajduk obranom Blaževskom koji je sam izbio pred vratara Splićana.

71' - Maglica je imao još jednu šansu, ali iskosa pucao ravno u Dimovskog.

70' -GOL! Saško Pandev je zabio za 1:1 nakon duge lopte i loše reakcije Milića koji je glavom odbio do bivšeg nogometaša Dinama koji je ušao i odmah zabio.

68' - Sušić puca glavom ravno u Dimovskog nakon ubačaja iz kuta.

67' - Mujan idealno ubacu8je za Maaglicu, ali je branič domaćina uspio izbaciti u korner.

59' - GOOOOOOL! Hajduk vodi 1:0. Solo akcija Mije Caktaša koji je prošao nekoliko igrača Turnova i zabio!

55' - Nova gužva ispred Dimovskog, ali Maglica opet nije uspio doći do lopte.

54' - Maglica promašio stopostotnu šansu. Fintirali su igrači Hajduka domaće nakon izvođenje slobodnog udarca. Bio je to trik i Maglica se našao sam ispred Dimovskog koji opet brani.

52' - Mikanović je jedva izbio jedan pas Turnova, glavom je vratio Miliću koji pak reagira katastrofalno. Promašio je loptu koju je htio ispucati, no Kalinić se uspio baciti na loptu.

50' - Probali su Makedonci iz slobodnog udarca, ali Kalinić to lako zaustavlja.

48' - Kalinić je boksao jednu loptu, ali Turnovo nije napravilo ništa u nastavku kacije.

46' - Tudor je morao ubaciti ozlijeđenog Kouassija umjesto Pašalića. Sušić se vratio u vezni red.

Puno bolji Hajduk u prvih 45 minuta u Skoplju, ali nije uspio realizirati neke solidne šanse. Nadamo se kao će u drugom dijelu Splićani ipak zabiti kako ne bi strepili s ovih 0:0 do kraja utakmice.

45+2 - Jozinović se probio po boku, ubacio, ali ništa od flipera u petercu. Otišla je lopta opet do Jozinovića koji je bio izvan terena...

41' - Još je jednom Hajduk stigao pred vrata Dimovskog, ali Maglica vraća loptu, pokazalo se nikome, umjesto da puca po golu.

40' - Dimovski opet brani! Ovaj put Maglici s nekoliko metara iskosa...

39' - Pašalić je opet imao dobru priliku. Bila je to vrlo dobra akcija, ali je Dimovski obranio udarac iz trka s 15-ak metara.

38' - Muče se igrači Hajduka, posebno kada dođu u zonu opasnosti po vrata domaćina.

32' - Sušić blokiran na 18 metara od gola.

31' - Sušić puca visoko iznad gola.

28' - Mujan je bio opet u 16-ercu s loptom, no njegov ubačaj nije došao do Maglice.

25' - Najbolja prilika za Hajduk. Mario Pašalić je pucao pored gola nakon ubačaja iz kuta Jozinovića. Sam je ostao, ali nije donio prednost Hajduku.

24' - Hajduk polako preuzima inicijativu, ali pred golom se zasad Hajdukovci ne snalaze najbolje.

16' - Blaževski puca po golu, ali ravno u Kalinića.

10' - Turnovo zasad opasnije od Hajduka, na stadionu se skupilo oko dvije tisuće ljudi.

7' - Prilika za Turnovo. Blaževski pobjegao Miliću, ali Mikanovića spašava u zadnji tren izbivši u korner.

2' - Prilika Mujana koji je pucao po golu, a  Dimovski loše reagira i baca loptu u korner. Dio Torcide ipak je ušao na stadion, ali velika većina je zaustavljena na granici.

1' - Igrači Hajduka izašli su s transparentom 'U spomen na žrtve potresa Skopje 1963-2013'. Mali je to, ali Makedoncima znak sjećanja na katastrofalan potres iz 1963. godine koji je poručio glavni grad Makedonije.

Službeni sastavi:

Hajduk: Kalinić, Mikanović, Maloča, Milić, Jozinović, Pašalić, Anđelković, Caktaš, Sušić, Maglica, Mujan

Turnovo: Dimovski, Iliev, Petrov, Mitrev, Mavrov, Tenekedžijev, Varelovski, Stoilov, Vasilev, Blaževski, Baldovalijev