Dosadno i jako loše

Hajduk izgubio u Rigi, ali ipak prošao dalje: A sad na Inter!

U uzvratnoj utakmici 2. pretkola Europske lige Hajduk je u Rigi izgubio od Skonta 1:0. Strijelac je bio Sinelnikovs u drugoj minuti sudačke nadoknade...

Hajduk je pobijedio u prvoj utakmici 2:0, pa su Splićani izborili prolaz u treće pretkolo, gdje ih čeka okršaj s talijanskim divom – Interom iz Milana.

U igri bez igre, totalnoj uspavanki i antipropagandi nogometa Hajduk je kontrolirao utakmicu do same završnice, a onda je u sudačkoj nadoknadi primio pogodak. Prava je sreća što Skontu nije ostalo puno vremena da eventualno postigne drugi pogodak i izbori produžetak.

Još jednom se pokazalo da mlada momčad Hajduka nema bogzna kakvu kvalitetu i da će ove sezone imati puno problema.

Već 2. kolovoza na Poljud stiže trostruki prvak Europe. Tjedan dana kasnije uzvrat se igra u Milanu. Što možemo očekivati od „bijelih“ kontra talijanskog diva nakon ovako loše utakmice u Rigi? Samo dostojanstven poraz sa što manje primljenih pogodaka. To će biti dovoljno.

Slaven slavio i u gostima, Osijek ponovno izgubio

Na Shamrock Parku u Portadownu Slaven Belupo nadigrao je (4-2) istoimenu sjevernoirsku momčad i u drugom dvoboju. Koprivničani su ukupnim rezultatom 10-2 izborili ogled protiv lanjskih finalista natjecanja, Athletica iz Bilbaa.

Strijelci za momčad Roya Ferenčine bili su Martin Šaban dva puta, Petar Brlek i Igor Bubnjić.

Švedski Kalmar definitivno se pokazao prejakim suparnikom za nogometaše Osijeka. Nakon 3-1 slavlja u Gradskom vrtu, pobijedili su Šveđani na svojoj Guldfageln Areni momčad Stanka Mršića 3-0.

Teškom je mukom prolaz u treće pretkolo izborio Robert Prosinečki sa svojom Crvenom Zvezdom. Nakon što su u Bjelorusiji Beograđani pobijedili 4-3, na Marakani su protiv Naftana jedva izvuki remi 3-3. Nešović je otklonio sve strahove domaćina u prvoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena postavivši konačni rezultat. Da je i ostalo 3-2 za goste, zbog gola više postignutog u gostima dalje bi opet išla Zvezda.

Prosinečkijevi su puleni inače već do 15. minute stvorili 2-0 vodstvo, no gosti su do pretkraj utakmice uspjeli preokrenuti.

Europa liga, uzvratne utakmice 2. pretkola, zanimljiviji rezultati:

Skonto – Hajduk 1-0, ukupno 1-2 (Sineljnikovs 90+3)

Portadown – Slaven Belupo 2-4, 2-10 (Lecky 45, Lafferty 67 / Bubnjić 10, Brlek 14, Šaban 62, 64)

Kalmar – Osijek 3-0, 6-1 (Dauda 25, Smoje 45-ag, Nouri 90)

Crvena zvezda – Naftan 3-3, 7-6

Skonto: Malinš - Rode, Ibragimov, Maksimenko, Savčenkovs - Kukanos, Mingazov, Fertovs, Šegundo (Sinelnikovs 87) - Šabala, Labukas (Blanks 62)

Hajduk: Blažević - Vršajević, Maloča, Milović, Stojanović - Oremuš (Tomaš 94), Radošević, Luštica, Caktaš (Vuković 77) - Vukušić, Maglica (Ozobić 61)

Tije susreta: Skonto - Hajduk 1:0

90' Kraj utakmice.

90'+2 GOOOL!!! Skonto je poveo 1:0, strijelac je Sinelnikovs.

81' Ozobić je pokušao proigrati Vukušića, ali Ibragimov izbacuje u korner. Da je lopta prošla, Vukušić imamo matnu situaciju.

76' Gledamo pravu uspavanku, utakmica bez šansi, intenziteta i agilnosti. Dojam je da gol ne bi pao da igraju do ponoći.

46' Prva velika šansa na utakmici za Skonto. Segundo je odigrao povratnu, a Labukas je s pet-šest metara pucao točno u Blaževića.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog poluvremena.

45' Oremuš je zaprijetio s ruba šesnaesterca, plasirao je udarac lijevom nogom u desni gornji kut, ali Malinas brani atraktivnom paradom.

33' Igra se primirila, lopta se uglavnom kreće oko centra igrališta. Hajduku rezultat odgovara i nema potrebu riskirati.

20' Prva potencijalno ozbiljnija situacija pred vratima Hajduka. Blažević je odbio u polje oštar centaršut s lijeve strane. Lopta je prošla kroz šumu igrača. Moglo je biti opasno da je netko dodirnuo loptu.

16' Prva ozbiljnija šansa za Hajduk. Vukušić je odigrao povratnu, Oremuš je skrenuo loptu prema golu domaćih, lopta je došla do Caktaša, no njegov je udarac odbijen u korner.

6' Oremuš je oštro centrirao u peterac, ali na mjestu je Malinas.

1' Utakmica je počela.

Hajduk je u Splitu pobijedio 2:0 golovima Ante Vukušića i Dinka Trebotića. Ako Hajduk u Rigi sačuva prednost s Poljuda, u sljedećem kolu ga očekuju dvije utakmice s trostrukim europskim prvakom – Interom iz Milana – i posljedično višemilijunska zarada koja će popuniti praznu blagajnu i time popraviti opće raspoloženje u splitskom klubu.