Grafite zamijenio Mandžukića pa spasio Wolfsburg

Nogometaši Wolfsburga i HSV-a uspješno su apsolvirali dvoboje 1. kola njemačkog DFB Pokala i tako opravdali uloge favorita u susretima protiv niželigaša...

Tako je HSV slavio s uvjerljivih 5-1 na gostovanju kod petoligaša Torgelower SV Greifa, dok je Wolfsburg s tijesnih 2-1 pobijedio šestoligaša Preußen Münstera.

Bivši Dinamov napadač Mario Mandžukić započeo je u udarnoj Wolfsburgovoj postavi na lijevom krilu, a zamijenjen je u 65. minuti kasnijim strijelcem odlučujućeg gola, Brazilcem Grafiteom.

Edin Džeko je zaslužan za praktički sve golove na utakmici, budući je asistirao za dva “vukova”, Ciceru u 80. i Grafiteu u 88. minuti, a zabio je i autogol u 86. minuti. Odigrao je Džeko cijeli dvoboj, a njegov je sunarodnjak Zvjezdan Misimović zamijenjen u 65. minuti.

HSV je do slavlja nad Torgelower SV Greifom došao hat trickom Ruuda van Nistelrooyja, a hrvatski reprezentativac Mladen Petrić proveo je na travnjaku svih 90 minuta.