Gotovo je: Barcelona 21. put prvak Španjolske!

Nogometaši Barcelone i matematički su osigurali novi naslov prvaka Španjolske. Po 21. put je katalonska momčad najbolja u Primeri, kao i treći put zaredom...

Nakon što su u gostima kod Levantea odigrali 1-1, igrači Barcelone dva kola prije kraja imaju šest bodova viška u odnosu na madridski Real, što im je bilo dovoljno za veliko slavlje. Dakako, ispred njih ostaje još jedna bitna utakmica, a to je finale Lige prvaka na Wembleyu protiv Manchester Uniteda.

Kod Levantea je momčad Pepa Guardiole odigrala još jednu mirnu i laganu utakmicu gdje su samo tražili potvrdu naslova, a do toga su i došli. Vodili su golom Keite iz 27. minute, a u završnici prvog dijela je izjednačio Caicedo. Do kraja utakmice se rezultat nije mijenjao.

Villarreal je uzeo samo bod kod posljednjeplasirane Almerie (0-0) tako da će vjerojatno do kraja ostati na četvrtom mjestu ljestvice, koje omogućava igranje kvalifikacija za Ligu prvaka.

U direktnom dvoboju za goli život Real Sociedad je kao domaćin pobijedio Zaragozu 2-1. Junakom je postao Aranburu koji je u 88. minuti postigao najvažniji pogodak sezone za 2-1 domaćina.