Le Championnat

Gomis i Lyon uzdrmali Marseille na Velodromeu

U zaostaloj utakmici 10. kola francuskog Le Championnata nogometaši Lyona su posramili Marseille na njegovom Velodromeu, te se doma vraćaju s velikom pobjedom 4-1...

Već u 3. minuti su stvari krenule nizbrdo za domaćina kada je dosuđen penal za goste, a kojeg je lako u pogodak pretvorio Gomis. Inače, Bafetimbi Gomis je bio apsolutni junak ovog ogleda, pa je tako postigao tri od ukupno četiri gola Lyona. Gomis se s ova tri gola probio do drugog mjesta ljestvice strijelaca. Ukupno ima na svom kontu devet, a ispred njega je samo Zlatan Ibrahimović sa 12.

Lyon je do 72. minute stvorio ogromnih 4-0, pa mu niti malo nije škodio primljeni pogodak od Remyja u 77., a ogled je domaćin uz to završio s deset igrača nakon isključenja Fannija u 80. minuti.

Zanimljivo da je u posljednjih deset godina Lyon već dva puta na Velodromeu pobjeđivao s ovih 4-1 (2003 i 2006. godine).

Lyon je skočio s ova tri boda na prvo mjesto ljestvice, a iza njega je današnji suparnik i PSG.

Hrvatski nogometaš Dejan Lovren zbog ozljede nije konkurirao za ovaj ogled. (TS)