Atletico lako s Getafeom

Golijada na Olimpicu: Roma isprašila Novaru!

Roma je u popodnevnoj utakmici talijanskog nogometnog prvenstva na Olimpicu s 5-2 isprašila Novaru i gurnula ju na rub ispadanja u Seriju B...

Nije sve tako loše počelo za goste. Andrea Caracciolo doveo je Novaru u vodstvo nakon 17 minuta igre, ali je u isto toliko vremena Roma uspjela okrenuti rezultat u svoju korist. Marquinho je u 25., a Osvaldo u 34. minuti zabio za vodstvo Rimljana na poluvremenu.

Nakon 10 minuta igre u nastavku Fabio Simplicio povisio je na 3-1, a šest minuta kasnije Bojan Krkic na 4-1. Japanac Takayuki Morimoto uspio je smanjiti u 78. minuti, ali slaba je to utjeha za Novaru koju sada devet bodova i utakmica više dijeli od mjesta koje znači opstanak u Seriji A, a još je svega osam kola do kraja prvenstva. Eric Lamela zaključio je lijepu nogometnu predstavu sedmim pogotkom na utakmici u sečevoj nadknadi za 5-2.

Primera: Atletico razbio Getafe i uključio se u borbu za Europu

Nogometaši Atletico Madrida upisali su na svom travnjaku vrlo vrijednu pobjedu nad Getafeom u sklopu 31. kola španjolskog prvenstva. Bilo je 3-0 za momke Diega Simeonea.

Atletico se pobjedom 3-0 sasvim uključio u borbu za mjesta koja dogodine vode u Europu. Trenutno se nalazi na sedmom mjestu s jednim bodom zaostatka za Osasunom koja drži posljednje mjesto za Europa ligu, te svega pet bodova zaostatka za Malagom i Valencijom koje drže mjesta za Ligu prvaka. Doduše, "šišmiši" imaju i utakmicu manje.

Eduardo Salvio načeo je goste u 24. minuti prekrasnim pogotkom glavom. Filipe je ubacio loptu s lijeve strane Atleticova napada, a Salvio ju glavom prebacio preko golmana Getafea u suprotan kut za vodstvo 1-0. To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

Na 2-0 je u 62. minuti povisio Brazilac Diego svojim trećim pogotkom u sezoni. Pucao je Brazilac najprije glavom sa svega nekoliko metara, ali je pogodio vratnicu. Lopta mu se sretno odbila pred noge te iz drugog pokušaja nije imao ni najmanje problema zabiti za 2-0.

Konačnih 3-0 postavio je najbolji klupski strijelac ove sezone Falcao u 77. minuti. Bio je to jubilarni 20. pogodak Kolumbijca u Primeri ove sezone u 26. nastupu. (TS)

Serie A, 30. kolo:

Roma - Novara 5-2 (Marquinho 25, Osvaldo 34, Simplicio 55, Krkic 61, Lamela 90+1 / Caracciolo 17, Morimoto 78)