Pregazili Betis

Gol i asist: Rakitić zaokružio petardu Seville u gradskom derbiju!

Ivan Rakitić upisao je gol i asistenciju u uvjerljivoj 5:1 pobjedi nad Betisom u sklopu 12. kola Primere.

Gotovo sav posao u gradskom derbiju Sevilla je obavila već u prvom poluvremenu. Poveli su preko Josea Antonija Reyesa nakon udarca lijevom nogom u prvoj minuti. Četiri minute kasnije Rakitić je asistirao Federicu Faziju, a zanimljivo je da je četiri od zadnjih pet golova zabio nakon dodavanja našeg reprezentativca, i uvijek glavom.

Upravo tako zabio je Fazio i svoj drugi, odnosno Sevillin četvrti gol, u 43. minuti, kada mu je asistirao Reyes koji je deset minuta ranije i sam postao dvostruki strijelac.

Reyesu je to bila prva utakmica u Pirmeri u kojoj je zabio dva gola još od 2007. i dvoboja Real Madrid - Mallorca, kada je za Kraljevski klub dvaput se upisao u listu strijelaca. Fazio je, pak, drugi puta u karijeri bio dvostruki strijelac u prvenstvu. I prvi puta mu je to pošlo rukom protiv zeleno-bijelih, ali u ogledu sa Racingom.

U nastavku je Ruben Perez dobio žuti karton zbog igranja rukom, ali gosti su svejedno uspjeli zabiti. Učinio je to u 66. minuti Ruben Castro.

Ivan Rakitić stavio je točku na i gradskog derbija pogotkom lijevom nogom u kut suparničkog vratara s desetak metara u 90. minuti. Asistirao mu je Jesus Navas. Bio je to drugi Rakitićev gol ove sezone u prvenstvu.

Gradski rivali sada su susjedi i na ljestvici. Betis je šesti s 19 bodova, a Sevilla sedma s bodom manje.

Madridski Atletico pobjedom kod Granade 1:0 zadržao je zaostatak od ri boda za vodećom Barcelonom. Strijelac u 61. minuti u ogledu za brzi zaborav bio je Arda Turan. To mu je bio četvrti ligaški gol u 11. nastupu ove sezone. Prošle sezone je zabio 3 gola u 33 nastupa.

Getafe je do 74. minute gubio kao domaćin od Valladolida 1:0, a onda su Alexis Ruano i Angel Lafita zabili u razmaku od pet minuta za pobjedu domaćina. Celta i Mallorca odigrali su bez pobjednika, 1:1. (TS)