Svi su se poklonili

Gerrard o škaricama: Ibrin gol je jedan od najboljih koje sam ikad vidio

Kapetan engleske reprezentacije Steven Gerrard imao je privilegiju uživo svjedočiti majstorijama Zlatana Ibrahimovića u pobjedi Švedske nad Engleskom 4-2. Dakako, i on se poklonio svom kolegi, švedskom kapetanu...

Ibrahimović je zabio sva četiri gola za svoju momčad, a onaj posljednji, škaricama s 25 metara, bio je za anale. Gerrard je prvu izjavu dao vjerojatno prije nego što je vidio snimku gola. No, i ono što je vidio na terenu je bilo dovoljno.

>> Čudesni Ibra s četiri gola uništio Engleze: Škarice s 25 metara su remek-djelo!

''Ibrahimovićeva predstava je bila prezentacija svjetske klase. Njegov zadnji gol je jedan od najboljih koje sam ikada vidio uživo. Za mene je i dalje Zinedine Zidane najbolji igrač svijeta, najbolji igrač svoje generacije. Međutim, ovo je bila Zlatanova večer. Što možete reći kada vam netko zabije četiri gola. I još na takav način. Jedan je od najboljih koje sam vidio'', rekao je Gerrard.

szólj hozzá: Sweden vs England - Ibrahimovic Amazing Goal

''Što se nas tiče, mi možemo izvući puno pozitivnog iz ove utakmice. Mnogi naši mladi igrači su debitirali i za nas je ovo bila korisna utakmica. Kada u prijateljskim utakmicama možete napraviti više od tri zamjene, to može pokvariti utakmicu. Naš izbornik je te zamjene napravio iz respekta prema menadžerima klubova u kojima igraju ti igrači. Do tih zamjena smo imali dobar ritam'', dodao je Liverpoolov as.

Gerrard je upisao 100. nastup u dresu Engleske, koji je začinio asistencijom iz slobodnog udarca Stevenu Caulkeru, jednom od šestorice debitanata u engleskom sastavu.

''Ovo je posebni dres za mene. Darovat ću ga svom ocu, za njega će to biti krasan poklon.''

Ibrahimovića je, dakako, pohvalio i engleski izbornik Roy Hodgson.

''Njegov četvrti gol je bio izvanredan. No, nas su koštali drugi odnosno treći Zlatanov gol. Igrali smo 70 minuta jako dobro i zaslužili smo vodstvo koje smo imali. No, napravili smo dosta izmjena i Švedska je preuzela inicijativu. Tijekom 94 minute igre sam vidio puno dobrih stvari u našoj momčadi'', zaključio je Hodgson, kojem je ovo bio prvi poraz u 90 minuta u 12. utakmici na klupi engleske reprezentacije. (TS)