Genoa svladala Inter

Vrsaljko bolji od Kovačića, Matrijev debi iz snova

Momčad Genoe na svom je terenu pobijedila Inter s 1-0 pogotkom Antonellija u 83. minuti u srazu 20. kola Serije A…

Šime Vrsaljko odigrao je cijelu utakmicu u domaćem sastavu, te je u 58. minuti dobio žuti karton. Kod gostiju je Mateo Kovačić ušao u igru u 21. minuti. Inter je u zadnja tri runde osvojio samo jedan bod.

Rolando Bianci bio je dvostruki strijelac za Bolognu, koja je kod kuće odigrala 2-2 protiv Napolija. Bianci je u 37. minuti doveo domaćine u vodstvo, ali je momčad Rafaela Beniteza u nastavku okrenula rezultat u svoju korist pogocima Higuaina s bijele točke u 63. minuti i Callejona u 80. minuti. Binachi je u sudačkoj nadoknadi svojim drugim pogotkom postavio konačnih 2-2. Napoliju je ovaj igrač ukupno zabio četiri gola u talijanskom prvenstvu.

Josip Radošević je cijeli ogled pratio s klupe za pričuve.

Genoa 1-0 Inter - Genoa vs Inter 1-0 Serie A... by fotballchannell

Alessandro Matri, koji je nedavno prešao iz Milana u Fiorentinu na posudbu, debitirao je za svoju novu momčad dvama golovima u gostujućoj pobjedi kod Catanije 3-0. Fiorentina je sva tri gola zabila u prvom poluvremenu. Zanimljivo da je Matri u Milanovom dresu zabio samo jedan gol iz 22 pokušaja, ali je u ''violama'' već u prvom nastupu pokazao znatno veću efikasnost. Ante Rebić nije ulazio u igru u momčadi Fiorentine, koja sada na ljestvici na četvrtom mjestu iza 8 bodova više od petog Intera, a za trećim Napolijem zaostaje samo 3 boda.

Parma je u Veroni svladala Chievo 2-1, iako je domaćin poveo u 15. minuti preko Paloschija. Cassano je poravnao u 27. minuti svojim sedmim prvenstvenim pogotkom ove sezone, a sva tri boda je gostima donio Lucarelli u trećoj minuti sudačke nadoknade. Manuel Pamić ostao je svih 90 minuta na klupi Chieva, kao i vratar Marijan Ćorić u Parmi.

Marko Livaja nije ulazio u igru za momčad Atalante koja je kao domaćin svladala Cagliari 1-0. (TS)

Serie A, 20. kolo:

Udinese - Lazio 2-3 (Di Natale 8-11m, Agjemang-Badu 68 / Candreva 63-11m, Lazzari 82-ag, Hernanes 90)

Atalanta – Cagliari 1-0 (Bonaventura 68)

Catania – Fiorentina 0-3 (Fernandez 25, Matri 28, 41)

Bologna – Napoli 2-2 (Bianchi 37, 90+1 / Higuain 63 – 11m, Callejon 80)

Genoa – Inter 1-0 (Antonelli 83)

Chievo – Parma 1-2 (Paloschi 15 / Cassano 27, Lucarelli 90+3)

Sassuolo – Torino 0-2 (Immobile 26, Brighi 49)

Milan – Verona (20.45)

Redoslijed:1. Juventus 55, 2. Roma 47, 3. Napoli 43, 4. Fiorentina 40, 5. Inter 32, 6. Verona 32 (-1)...