Što će to biti...

Furiozni Napoli zadržao korak s Romom uoči mega-okršaja

U sklopu 7. kola prve talijanske nogometne lige Napoli je očekivano pred svojim navijačima svladao Livorno s uvjerljivih 4:0, dok je Verona iznenadila na gostovanju kod Bologne i slavila s 4:1.

Momčad Rafe Beniteza odigrala je sjajnu utakmicu i nastavila lov na Romu koja ni nakon sedam odigranih utakmica nije ispustila niti jedan jedini bod. Goran Pandev i Gökhan Inler zabili su za 2:0 vodstvo na poluvremenu, dok su posao u nastavku dovršili Jose Callejon i Marek Hamšik. Josipa Radoševića nije bilo u sastavu Napolija za ovu utakmicu.

Udinese je pred svojim navijačima, s Ivanom Kelavom na vratima, svladao Cagliari rezultatom 2:0, čime je napravio skok od nekoliko mjesta na prvenstveljnoj ljestvici, na kojoj zauzima osmo mjesto. Danilo i neuništivi Antonio Di Natale su tresli mrežu gostiju, dok je Kelava tek po drugi put ove sezone, u Serie A, sačuvao svoju mrežu netaknutom.

Verona je nastavila sa sjajnim igrama ove sezone, te je s četvrtom pobjedom ove sezone stigla do visokog petog mjesta. Verona je slavila u gostima kod Bologne s 4:1, a jedan je pogodak u pobjedničkoj momčadi postigao i 36-godišnji Luca Toni.

Spomenimo i da je Šime Vrsaljko odigrao svih 90 minuta za Genou, koja je na gostovanju kod Catanije odigrala 1:1, dok je u redovima domaće momčadi Bruno Petković ogledao utakmicu s klupe za pričuvne igrače.