breaking news !: Milanović: "Ovo je priprema za državni udar. To im neće proći, nemojte se bojati!"
Veliko slavlje u Riju

Fluminense prvak Brazila četvrti put u povijesti

Pobjedom na gostovanju kod Palmeirasa (3-2) u 35. kolu Serije A nogometaši Fluminensea osigurali su naslov prvaka Brazila...

Tri kola prije kraja prvenstva Fluminense ima nedostižnih deset bodova više od drugoplasiranog Gremija. Momčadi iz Rio de Janeira to je četvrti naslov brazilskog prvaka u povijesti i drugi u posljednje tri godine.

Zanimljivo je da su igrači trenera Abela Brage potvrdili naslov u gostima kod kluba koji je u povijesti osvojio najviše kruna (osam) u brazilskom prvenstvu. No, za Palmeiras su ti dani samo lijepa prošlost, a surova sadašnjost govori da više nema gotovo nikakve izglede za izbjegavanje pada u drugu ligu.

Pobjednički je pogodak za Fluminense u nedjeljnoj utakmici postigao Fred u 88. minuti. Sjajni 29-godišnji napadač je zabio i u 45. minuti za 1-0 i sada na kontu ima 19 prvenstvenih golova ove sezone. Autogol Ramosa je u 53. minuti udvostručio prednost gostiju, domaći su izjednačili preko Barcosa i Vieire, ali na kraju su ostali “praznih džepova”.

Fluminenseu je na ruku išao i remi Atletico Mineira kod Vasco da Game (1-1). Pogodak za goste iz penala je postigao Ronaldinho, a za Vasco je izjednačio Alecsandro.