Nakon slavlja - šok!

Fergusonu pokvaren rođendan: Nismo ovo očekivali, kakvi golovi...

Menadžer Manchester Uniteda Alex Ferguson u subotu je proslavio 70. rođendan, a njegovi su mu nogometaši za veliki jubilej poklonili - poraz.

Iznenađujuće su ''crveni vragovi'' na svome Old Traffordu izgubili od Blackburna (3-2).

Loš je dan na vratima Uniteda imao španjolski golman David de Gea koji je u 80. minuti pogrešno procijenio let lopte i omogućio Grantu Henleyju da zabije pobjednički pogodak. I kod drugog je gola Blackburna u 51. minuti vrlo loše reagirala domaća obrana, Yakubu se lakoćom riješio i Carricka i Jonesa i poentirao.

''Nismo ovo očekivali. Primili smo dva užasna gola, a to si ne smijemo dopuštati. Teren je bio težak nakon što je cijeli tjedan padala kiša, ali to nije isprika, nakon što smo se vratili od 0-2 do 2-2, morali smo pobijediti'', rekao je škotski stručnjak nakon utakmice 19. kola Premiershipa.

Pohvalio je pritom i sjajno zalaganje Blackburnovih nogometaša koji su do subote bili na posljednjem mjestu premierligaške ljestvice.

''Borili su se u obrani kao da im život ovisi o tome'', rekao je Ferguson koji je uoči utakmice najavio da bi volio ostati na Unitedovoj klupi još tri godine.

Inače, u eri Premierlige Ferguson je postao tek drugi menadžer, uz Bobbyja Robsona, koji je vodio jednu momčad nakon 70. rođendana.