VIDEO Fenomenalni Rakitić heroj Seville: Srušio Valenciju na Mestalli!

Hrvatski nogometaš Ivan Rakitić još je jednom na najbolji mogući način dokazao koliko je bila dobra odluka Seville da ga tijekom siječnja dovede iz Bundesligaša Schalkea...

U nedjelju je Sevilla, u sklopu 29. kola Primere, gostovala na Mestalli, kod trećeplasirane Valencije, te pobijedila 1-0. Jedini je pogodak u 70. minuti postigao hrvatski reprezentativac, što mu je već treći pogodak u osmom nastupu u Primeri. Ovim golom je Rakitić doveo Sevillu na diobu šestog mjesta, te je sve evidentnije da će Sevilla do kraja sezone voditi borbu za izlazak u Europu iduće sezone, možda čak i za Ligu prvaka.

Utakmica je na Mestalli bila iznimno zanimljiva. Posebno se to može reći za drugo poluvrijeme, u kojem je praktički svakih nekoliko minuta jedna od momčadi imala izglednu šansu za pogodak. U 70. minuti je, pak, Rakitić dočekao odbijenu loptu na petnaestak metara i raspalio lijevom nogom. Lopta je završila u suprotnoj strani domaćih vratiju bez šanse da je vratar Valencije Guaita zaustavi.

Unatoč tome što je Valencia imala dvije-tri lijepe prilike za izjednačenje, na semaforu se stanje do kraja nije mijenjalo.

Prije toga je istim rezultatom Villarreal pobijedio u Bilbau domaći Athletic. Time je baskijski sastav nastavio tradiciju neigranja remija pred svojim navijačima. Sada imaju deset pobjeda, ali i pet poraza ove sezone.