Kobno drugo poluvrijeme

Prosinečki teško poražen kod vodeće momčadi lige

Težak je poraz upisao Kayserispor, momčad koju vodi hrvatski strateg Robert Prosinečki, u utakmici 17. kola turske Süperlig...

Kayserispor je gostovao kod vodeće momačadi lige, Fenerbahçea, koji je slavio sa čak 5-1. Momčad hrvatskog trenera je izdržala prvo poluvrijeme bez primljenog pogotka, ali se u nastavku mreža gostiju tresla čak pet puta.

Seriju je otvorio Cristian Baroni koji je u 52. minuti realizirao penal, a potom su se u strijelce redom upisivali Sow, Topal, Emenike i Erkin. Brazilac Bobo je bio jedini strijelac za Kayserispor koji se nalazi na pretposljednjem mjestu ljestvice, s istim brojem bodova kao i posljednji Kayseri Erciyesspor.

Fenerbahçe je na vrhu, ima čak osam bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Galatasaray, koji je aktualni prvak Turske. (TS)

Turska Süperlig, 17. kolo:

Fenerbahçe - Kayserispor 5-1 (Cristian Baroni 52-11m, Sow 61, Topal 63, Emenike 70, Erkin 76 / Bobo 59)

Sivasspor - Karabükspor 3-1 (Da Costa 9, 24, Eser 85 / Parlak 44)

Konyaspor - Eskişehirspor 4-1 (Borek 31, Kilicaslan 73, 80, Aydin 90+3 / Bienvenu 70)

Trabzonspor - Antalyaspor 2-1 (Malouda 44-11m, Güral 81 / Yildirim 31)

Redoslijed: 1. Fenerbahçe 41, 2. Galatasaray 33, 3. Kasimpaşa 31, 4. Beşiktaş 29, 5. Sivasspor 29..., 17. Kayserispor 12...