Europska liga

Favoriti prošli dalje, Athletic slavio s igračem manje

Nakon prvih osam uzvratnih utakmica šesnaestine finala Europa lige prolaz su izborili Hannover, Standard, Athletic, Twente, PSV, Udinese i Valencia, te jučer Manchester City...

Bez iznenađenja završilo je sedam uzvratnih susreta, a najteže je svoje mjesto među najboljih šesnaest izborio španjolski Athletic iz Bilbaa koji je na svom terenu pobjednički zgoditak postigao s igračem manje. Naime, u prvoj utakmici u Moskvi, Lokomotiv je slavio s 2-1, a stvari su za Baske krenule loše kada je Amorebieta u samo pet minuta dobio dva žuta kartona, pa su domaći zadnjih pola sata imali čovjeka manje. Ipak, Athletic je uspio poentirati već minutu nakon isključenja, a na asistenciju najboljeg strijelca Llorentea zabio je Muniain.

Neizvjesno je bilo i u Liegeu gdje je domaći Standard obranio gol u gostima. U Krakovu su kod Wisle u prvoj utakmici remizirali 1-1, a doma su sačuvali mrežu što i nije bilo preteško jer su gosti iz Poljske od 63. ostali s igračem manje jer je Nunez zaradio crveni karton.

Minimalne pobjede od 1-0 iz prvih dvoboja u uzvratima su identičnim rezultatom potvrdili Valencia i Twente. Španjolci su na svojoj Mestalli svladali Stoke pogotkom Jonasa u 24. minuti, dok je Twente također na domaćem travnjaku porazio rumunjsku Steauu golom Chadlija u 29. minuti.

Uspješan je, također s 1-0, bio i Hannover koji je u Bruggeu nadigrao istoimenog domaćina zahvaljujući Dioufu koji je bio strijelac u 21. minuti, te tako potvrdio 2-1 iz utakmice u Njemačkoj.

Težak domaći poraz doživio je grčki PAOK koji je iz Udina donio 0-0 i nadu da gosti bez kapetana i najboljeg strijelca Antonia Di Natalea nisu toliko ubojiti. Grdno su se prevarili jer je Udinese već u 15. minuti imao 2-0, a konačnih 3-0 postavili su iz sumnjivo dosuđenog jedanaesterca u nastavku.

Ukupno je najuvjerljiviju pobjedu ostvario još jedan nizozemski predstavnik PSV koji je nakon 2-1 u Turskoj, deklasirao Trabzonspor s 4-1, a istaknuo se slovenski reprezentativac Tim Matavž s dva pogotka. (T.S.)

Europska liga, šesnaestina finala, uzvrati:

Brugge – Hannover 0-1 (Diouf 21), ukupni rezultat 1-3

Standard Liege – Wisla K. 0-0, 1-1

Athletic Bilbao – Lokomotiv 1-0 (Muniain 61), 2-2

Twente – Steaua 1-0 (Chadli 29), 2-0

PSV – Trabzonspor 4-1 (Mertens 15-11m, Matavž 31, 53, Strootman 38 / Yilmaz 43), 6-2

PAOK – Udinese 0-3 (Danilo 6, Floro Flores 15, Domizzi 51-11m), 0-3

Valencia – Stoke 1-0 (Jonas 24), 2-0